Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Tuluza

Czy wybrałeś Tuluzę jako miejsce kolejnych wakacji?Chcesz wypożyczyć samochód na okres swego pobytu? Nie martw się, w mieście tym znajdziesz szeroki wybór wypożyczalni samochodów. Co więcej, wiele z tych agencji wynajmu samochodów bez trudu znajdziesz na lotnisku lub w jego pobliżu. Wypożyczenie samochodu jest proste i łatwe, można nawet wynająć samochód drogą online, jeszcze przed przyjazdem. 

Przewodnik po Tuluzie

Tuluza
Wynajem Aut Tuluza

Tuluza jest uważana za czwarte co do wielkości miasto we Francji, według spisu ludności ze stycznia 2014 roku liczba ta wynosi 466 297 mieszkańców. Sama aglomeracja Tuluzy to aż ponad milion mieszkańców. Miasto to położone jest nad brzegiem rzeki Garonne i jest znane z ważnej roli w przemyśle lotniczym. Graniczy między innymi z Blagnac, Colomiers i Balma. W Tuluzie jest też jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie – Uniwersytet w Tuluzie. Instytucja ta została założona w 1229 roku i obecnie uczy się tam ponad 103 000 studentów. 

W Tuluzie znajduje się wiele zabytków i zabytków, na które składają się głównie z kościoły, muzea i tzw. „hôtels particuliers”, czyli duże domy jednorodzinne, zazwyczaj domykające wewnętrzny dziedziniec. Budowle te pochodzą z XI-XVII wieku. Można powiedzieć, że Tuluza to bardzo historyczne miasto. Ma ono również bardzo stabilną gospodarkę, dzięki ogromnemu udziałowi w przemyśle lotniczym, kosmicznym, elektronicznym, informatycznym i biotechnologicznym. Tuluza tętni też życiem pod względem kultury, obejmującej kilka gatunków. Niektóre aspekty kultury, które są łatwo zauważalne w Tuluzie, to: 

  • Opera 
  • Sport taki jak rugby i koszykówka 
  • Sztuka 
  • Jedzenie i wina 

Niezapomnianym wydarzeniem historycznym w Tuluzie była budowa naddźwiękowego samolotu Concorde. Było to wspólne przedsięwzięcie rządu brytyjskiego i francuskiego. Od tego czasu miasto odnotowało ogromny wzrost gospodarczy. To, w połączeniu z licznymi zabytkami i żywą kulturą, sprawia, że ​​Tuluza stanowi wielką atrakcję turystyczną. Istnieje jednak również wiele historycznych i interesujących kulturowo miejsc do odwiedzenia w pobliżu, a także wyjątkowo piękne miejsca. Jeśli więc odwiedzasz Tuluzę po raz pierwszy, powinieneś rozważyć wynajęcie samochodu. 

Proces wynajmu samochodu jest dość łatwy i gdy tylko przyjedziesz, na terminalach lotniska, możesz zlokalizować agencje wynajmu samochodów. Rada dla odwiedzających, zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy tu przyjechały, nim wynajmą samochód – by upewnili się, że dobrze rozumieją warunki świadczenia usług przez te agencje. Najlepsze oferty prawdopodobnie można znaleźć porównując ceny drogą online. Rezerwacja z wyprzedzeniem przy użyciu jednego z wielu internetowych serwisów rezerwacyjnych do wynajęcia samochodu jest łatwa, wygodna i oszczędza czas. 

Odkrywaj ze swym wynajętym samochodem

Planując podróż do Tuluzy, prawdopodobnie już wybrałeś miejsca, które chcesz odwiedzić. Mamy jednak kilka ciekawych sugestii, które powinieneś sprawdzić, aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż. Nasza pierwsza sugestia to Place du Capitole. Jeśli nie brałeś pod uwagę tego miejsca, podziękujesz nam za sugestię. Jest to centrum życia w Tuluzie, zawsze tętniące życiem. Rynek prezentuje klasyczną architekturę Tuluzy. Centrum miasta znajduje się około 9 km od lotniska w Tuluzie, więc podróż zajmuje około 20 minut. 

W centrum Tuluzy znajduje się wiele ulic jednokierunkowych, co może utrudnić przejazd przez centrum. Jakkolwiek jest tu wiele interesujących miejsc do odwiedzenia. Na przykład Musée des Augustins – muzeum sztuk pięknych usytuowane zaledwie 1,9 km od Place du Capitole. Znajduje się tu wiele obiektów takich jak obrazy, rzeźby i specjalne kolekcje. Znajdziesz tu kilka gotyckich, romańskich i renesansowych dzieł z wielu stuleci aż do XX wieku. Upewnij się, że masz ze sobą dobry aparat, by zrobić niesamowite zdjęcia na swą stronę na Instagramie! 

Choć w samej Tuluzie jest wiele interesujących miejsc, jeśli wynajmiesz samochód, będziesz mógł odwiedzić także spektakularne miejsca poza Tuluzą, w tym Parc Naturel Régional du Haut Languedoc. Możesz także pojechać samochodem do Caraman, gminy lub dzielnicy położonej w departamencie Haute-Garonne. Caraman znajduje się zaledwie 30 km na południowy zachód od Tuluzy. Dzięki architekturze łączącej gmachy religijne i komercyjne jest tu naprawdę wiele zobaczenia. Popularną atrakcją jest Zadaszony Rynek, na który składa się kilka sklepów sprzedających głównie ubrania i żywność. 

Z Tuluzy można także dojechać do Castelnaudary, który znajduje się zaledwie 50 kilometrów na południowy wschód od Tuluzy. To kolejna gmina lub dzielnica, tym razem w departamencie Aude regionu Occitanie. W Castelnaudary znajduje się kilka atrakcji, a najczęściej odwiedzaną z nich jest Le Grand Bassin, bedąca największym otwartym zbiornikiem wodnym, zajmującym około 7 hektarów (18 akrów) i znajdującym się wzdłuż Canal du Midi. Sam Canal du Midi służył jako ważny środek transportu towarów aż do XX wieku, lecz dziś jest wykorzystywany głównie w celach turystycznych i rekreacyjnych w Tuluzie. 

Lotniska

W Tuluzie dostępnych jest kilka lotnisk, z których wszystkie mają w ofercie znakomite usługi wynajmu samochodów. Najbardziej popularne jest lotnisko Toulouse-Blagnac (TLS) położone 9 km na północny zachód od Tuluzy i częściowo w Blagnac. Od 2017 roku Lotnisko oferuje loty do ponad 74 kierunków. Na terminalach lotniskowych znajduje się kilka restauracji i barów, dostęp do Internetu, kantor wymiany walut i bankomaty. Tuluza znajduje się również około 90 km od lotniska Carcassonne na południowym wschodzie oraz lotniska Castres Mazamet na wschodzie. 

Na lotnisku w Tuluzie-Blagnac masz dostęp do kilku agencji wynajmu samochodów, oferujących niedrogie usługi. Niektóre z nich oferują nawet bezpłatny przejazd do swoich biur z lotniska. Popularne z nich to Hertz, amerykańska wypożyczalnia samochodów z siedzibą w Estero na Florydzie. Istnieje też Europcar, firma wynajmująca samochody, która działa w 140 krajach. Inne agencje wynajmu dostępne z lotniska to Enterprise Rent-A-Car-Toulouse Portet, Interrent, Goldcar i Sixt, a to tylko część z nich. 

Większość agencji wynajmu działa codziennie od godziny 7:00 do północy. Wiele z nich oferuje funkcję rezerwacji online, umożliwiającą odwiedzającym łatwe sprawdzenie rodzajów samochodów dostępnych w tych agencjach, oferowane pakiety ubezpieczeniowe i różnych polisy, informujące o usługach jeszcze przed tym, jak udamy się do ich biura. Owe agencje wynajmu rozrzucone są po całym terminalu lotniska. 

Poruszanie się po mieście

Tuluza może poszczycić się dobrze połączoną siecią dróg, choć, jak wspomniano, w centrum miasta działa kilka systemów jednokierunkowych. Możesz łatwo dotrzeć do centrum miasta z lotniska, jadąc prosto jedną z głównych dróg. W zwykłe dni ruch w mieście jest zazwyczaj niewielki, chociaż może być większy wokół zatłoczonych obszarów, takich jak Jardin Pierre Goudouli. Krajowe ograniczenie prędkości na głównych drogach w obszarach zabudowanych wynosi 50 km/h. 

Jednak ograniczenie prędkości dla głównych dróg poza obszarami zabudowanymi jest ustalone na 80 km/h, zwiększając się do 130 km/h na autostradach, chociaż ograniczenie to spada do 110 km/h, jeśli pada deszcz. Należy jednak pamiętać, że przy wjeździe do obszarów zabudowanych, szczególnie przy wjeździe do małych wiosek, nie ma określonego znaku ograniczenia prędkości. Jednak tablica nazw na bramie do wioski lub miasteczka z ciemnoniebieskimi literami na białawym tle wskazuje obszar zabudowany. 

Tuluza oferuje wiele opcji parkowania, zwłaszcza w centrum miasta. Należą do nich Parking Q-Park Toulouse Jeanne D’Arc, Vinci Park, Onepark i Parking Indigo Victor Hugo, a to tylko kilka z nich. Pamiętaj, że Francuzi jeżdżą po prawej stronie drogi. Pamiętaj też, że podczas jazdy we Francji Francuzi popularny jest zwrot „Priorité à droite”, wskazujacy na to, że „prawa strona ma pierwszeństwo”. A zatem, że ruch uliczny musi ustępować samochodom jadącym z prawej strony, chyba że znaki drogowe wskazują inaczej. Przy następnej wizycie w Tuluzie możesz wynająć samochód i wybrać się na zwiedzanie.