Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Strasburg

Podczas kolejnej wizyty w Strasburgu skorzystaj z usług wypożyczalni samochodów, a zapewni ci to elastyczność potrzebną do zwiedzania miasta. Na szczęście większość wypożyczalni samochodów ma strony internetowe, które ułatwiają rezerwację samochodu przed przyjazdem. Ten artykuł został przygotowany w formie przewodnika, który pomoże ci zwiedzić to miasto wynajętym samochodem.

Przewodnik po Strasburgu

Strasburg

Wynajem Aut Strasburg

Strasburg jest stolicą regionu Grand Est we Francji. To tutaj zasiada Parlament Europejski i dlatego jest ważnym miastem nie tylko dla Francji, ale dla całego regionu. Miasto powstało jako rzymska wioska celtycka, a później przetrwało dwie inwazje Niemców podczas I i II wojny światowej, ale pozostało częścią Francji. Większość starego miasta znajduje się na Grand Île (Duża Wyspa), która znajduje się w centrum miasta. 

Wyspa ta jest otoczona rzeką Ill, głównym dopływem Renu. W 1988 roku wyspa została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj znajduje się słynna katedra Notre-Dame, która została zbudowana między XII a XIV wiekiem. Ten wspaniały budynek jest rzadkim eksponatem architektury francuskiego gotyku. Setki rzeźb zdobiących katedrę nadają jej magiczny wygląd. Katedra jest zbudowana z różowego piaskowca, który wydaje się zmieniać kolor w zależności od pory dnia. 

Inne ważne budowle, które warto zobaczyć, to między innymi Most Raven, który został zbudowany w XII wieku, Stary Dom Rzeźników (1587), Stary Urząd Celny (1358), budynek Izby Handlowej (1585) i Plac Klébera. Zabytki te niosą historię miasta z przeszłości, a zwiedzający mają okazję odkryć bogate dziedzictwo Strasburga. Każdy pomnik ma unikalną historię, ale w Domu Rzeźników mieści się większość opowieści o starym mieście. Przechowuje się tu ponad 200 000 artefaktów i być może zostaną one udostępnione zwiedzającym. 

Dziś Strasburg jest zarówno centrum kulturalnym, jak i biznesowym. Ma populację 473 000 i zajmuje powierzchnię 78.26 km². W Alzacji jest wiele do ciekawych miejsc do odkrycia. Wypożyczonym samochodem możesz odpocząć od miejskiego życia i jeździć po okolicy. Niektóre średniowieczne miasta, które można zwiedzić w regionie, to Obernai, Guebwiller i Colmar, które są odpowiednio 28.1 km, 103.9 km i 73.6 km od centrum miasta 

Zwiedzaj wynajętym samochodem

W przeszłości, kontrolę nad Alzacją mieli na przemian Francuzi i Niemcy. Historia regionu sięga jednak czasów średniowiecza. W regionie odkryto ponad 400 średniowiecznych zamków feudalnych. Wypożyczenie samochodu może pomóc w szerokim zakresie zwiedzania regionu, oraz braniu udziału w różnych lokalnych zdarzeń. Na początek możesz udać się do 55 km na południe od miasta do zamku Haut-Koenigsbourg. 

Ze średniowiecznego zamku roztacza się magiczny widok na dolinę Alzacji, Alpy Szwajcarskie i gęsty czarny las ciągnący się w głąb Niemiec. Budynek, który tu stoi, nie jest oryginalny. Został odbudowany dwukrotnie w XV i XIX wieku po zniszczeniu podczas wojen. Jest to główna atrakcja turystyczna, która każdego roku przyciąga ponad 500 000 odwiedzających. Możesz także zwiedzić Zamek Wangenbourg, który znajduje się 77 km od zamku Haut-Koenigsbourg. 

Zapoznaj się z długą na 170 km Drogą Win, która rozpoczyna się w małym miasteczku Thann i wiedzie w górę Vosges. To wyjątkowa wycieczka po regionie uprawy winorośli Alzacji. Istnieją inne zamki, które możesz odkryć w tym regionie, w zależności od tego, ile masz czasu na wakacje. 

Lotniska

Lotnisko w Strasburgu łączy to wspaniałe miasto z resztą świata. Strona internetowa lotniska zawiera wszystkie niezbędne informacje, których potrzebuje podróżny. Na przykład zawiera szczegółowe informacje na temat dojazdu na lotnisko, informacje o parkingach i wynajmie aut, a także łączy podróżnych z hotelami w mieście. 

Ułatwia to wyszukiwanie odpowiedniego samochodu oraz noclegu. Ponieważ strona internetowa oferuje opcje do wyboru, możesz porównać stawki i wybrać usługodawcę z pozytywnymi recenzjami i przystępnymi cenami. Niektóre wypożyczalnie samochodów działające na lotnisku to Avis, Sixt, Hertz i Thrifty. 

Niektóre z miejsc, do których można polecieć z lotniska w Strasburgu to Barcelona, ​​Amsterdam, Bastia, Budapeszt i Tel Awiw, to tylko kilka z wielu. Istnieje również wiele linii lotniczych, które operują na tym lotnisku. Dzięki temu klienci otrzymują najbardziej konkurencyjne stawki na rynku. 

Ruch drogowy

Podróżując przez Strasburg, ważne jest, aby znać przepisy ruchu drogowego. Pozwoli to uniknąć nieświadomego łamania prawa. Przestrzegaj również ograniczeń prędkości – 130 km/h na autostradach i drogach szybkiego ruchu 110 km/h na drogach dwujezdniowych. Zachęcamy do obserwowania innych znaków drogowych i uważania na rowerzystów, ponieważ wiele osób w tym regionie uwielbia jeździć na rowerze. 

Drogi w tej części świata są bardzo dobrze utrzymane. Dlatego nie musisz się martwić o wyboiste przejażdżki. Podczas zwiedzania miasta ważne jest, aby pamiętać, że parkowanie może być drogie, jeśli nie pilnujesz, w których miejscach zaparkowałeś samochód i na jak długo. Zapoznaj się z dostępną opcją zarówno dla bezpłatnego, jak i płatnego parkingu i odpowiednio dostosuj swoje wycieczki.

polski