Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Bastia

Miasto Bastia jest popularnym celem podróży zarówno biznesowych, jak i turystycznych. Jest drugim co do wielkości miastem na francuskiej wyspie Korsyka i jest pełne atrakcji turystycznych. Jeśli planujesz pozostać w tym mieście przez kilka dni, możesz potrzebować skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych, zwłaszcza jeśli masz napięty harmonogram. Wypożyczenie samochodu pozwala dotrzeć wygodnie i we własnym tempie wszędzie tam gdzie potrzebujemy.

Przewodnik po Bastii

Bastia

Wynajem Aut Bastia

To miasto portowe z widokiem na Włochy znajduje się w północno-wschodniej części wyspy Korsyki. Ta strategiczna lokalizacja sprawiła, że Bastia jest od dawien dawna ważną bazą wojskową. Miasto Bastia składa się z dwóch dzielnic: Terra Vecchia (stare miasto) i Terra Nuova (nowe miasto). Stare miasto zostało zbudowane wokół portu, a na południu leży nowe miasto. Te części miasta zdobią piękne perły dawnej architektury. Wąskie ulice i towarzysząca nam atmosfera przygody sprawiają, że zamieniamy się w odkrywców. Miasta w pobliżu Bastii to Ville-di-Pietrabugno, San-Martino-di-Lota and Furiani. 

W północnej i południowej części miasta znajdziesz również nowoczesną architekturę. Na obszarze około 17 kilometrów kwadratowych Bastia gości wydarzenia kulturalne, artystyczne i historyczne, które odbywają się przez cały rok podczas festiwali i wydarzeń sportowych. Współczesna kultura Bastii ukształtowała się pod wpływem różnych władców z wielu kręgów kulturowych takich jak genueński, angielski i francuski. Nic więc dziwnego, że bractwa religijne z XVII wieku są tu nadal popularne. 

Niektóre popularne tradycje religijne w Bastii obejmują procesję Czarnego Chrystusa Cudów i Wniebowstąpienie Matki Boskiej, aby wymienić tylko te najbardziej znane. Wydarzenia te przyciągają wszystkich mieszkańców Korsyki do miasta, którzy masowo biorą udział w tych uroczystościach. Najważniejsza w Bastii jest Wielkanoc i uroczystości Wielkiego Tygodnia. Od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Piątku wierni maszerują w procesjach po mieście, aby uczcić śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. 

Uroczystości te zapewniają odwiedzającym możliwość poznania korsykańskiej kultury i wierzeń dostępnych w najlepszym możliwym wydaniu. Zaplanowanie wizyty podczas tych wielkanocnych procesji zapewni niezapomniane wrażenia. Populacja Bastii wynosi nieco ponad 40 000 osób, z których 54% jest mężczyznami, a 46% kobietami. Większość mieszkańców tego wspaniałego miasta jest w wieku od 30 do 60 lat. Przy rocznej stopie wzrostu populacji wynoszącej około + 0,08%, dane demograficzne prawdopodobnie nie zmienią się w najbliższych czasach. 

Eksploruj wynajętym samochodem

W Bastii jest wiele miejsc do zwiedzania. Plac Świętego Mikołaja to świetne miejsce na rozpoczęcie zwiedzania miasta. Plac ten, położony blisko morza jest otwartą przestrzenią porośniętą pięknymi drzewami. Mieszkańcy Bastii spotykają się tutaj, aby odpocząć, wspólnie zjeść oraz się rozerwać. W tym popularnym i przyjaznym dla wszystkich miejscu często odbywają się różne wydarzenia takie jak coroczne targi czekolady „Salon du Chocolat” mające miejsce w październiku. 

Jeśli masz szczęście, możesz trafić na lokalny koncert muzyczny odbywający się na placu. W każdą niedzielę w tym miejscu odbywa się pchli targ na którym można zakupić antyki i przedmioty kolekcjonerskie. Samochód możesz zaparkować w pobliżu placu i przy okazji zwiedzić dzielnicę Terra Vecchia. Inne miejsca warte odwiedzenia to Cytadela i Pałac Gubernatorów. Wąskie uliczki utrudniają jazdę, ale warto poświęcić czas na zwiedzenie tej części miasta. 

Będziesz miał okazję zobaczyć piękną starożytną architekturę i poczuć atmosferę spokojnych uliczek, gdzie promienie słoneczne odbijają się w kolorowych ścianach tworząc atrakcyjną atmosferę. Możesz także skosztować lokalnych przysmaków w jednej z pobliskich kawiarni. Pospaceruj po ogrodzie Romieu, starym porcie oraz poznaj katedrę św. Marii. Twój pobyt nie będzie kompletny jeśli nie pojedziesz na piaszczyste plaże „Plage de Loto” i „Plage de Saleccia”, gdzie można cieszyć się przyjemną kąpielą i różnorodnymi sportami wodnymi. 

Lotnisko

Jeśli lecisz do Bastii, wylądujesz w Aéroport de Bastia-Poretta. Znajduje się ono 20 km na południe od miasta. Dobra wiadomość jest taka, że na lotnisku można łatwo wynająć samochód. Możesz zdecydować się na samodzielną jazdę lub zatrudnienie kierowcy, który zabierze Cię do hotelu. Niektóre z najbardziej popularnych połaczeń odlatujących z Aéroport de Bastia-Poretta obejmują loty do Paryża, Nicei i Marsylii. 

Niektóre międzynarodowe firmy oferujące usługi wynajmu samochodów na lotnisku to między innymi Budget, Sixt, Europcar, Auto Europe i Hertz. Najlepszą rzeczą w tych firmach jest to, że możesz zarezerwować samochód przed przyjazdem. Ci usługodawcy o wieloletnim doświadczeniu z pewnością są godni zaufania i spełnią Twoje potrzeby. 

Możesz także dowiedzieć się, co oferują lokalne firmy, takie jak Ada Corsica. Nie spiesz się przy wyborze wypożyczalni samochodowej, z której skorzystasz. Poświęć trochę czasu i porównaj stawki, dostępność samochodów oraz warunki przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. Co więcej wypróbuj swój samochód i sprawdź, że posiada wszelkie udogodnienia opisane w umowie, zanim ją podpiszesz. 

Ruch drogowy

Zasadniczo drogi w Bastii są w dobrym stanie i podczas pobytu w mieście można spodziewać się płynnej jazdy. Nie musisz się martwić o okropne korki, ponieważ ruch jest do przyjęcia. Jednak pasażerowie wysiadający z promu w godzinach szczytu mogą przyczyniać się do pewnych korków. Staraj się unikać jazdy w tych godzinach i zaczekaj aż ruch się rozładuje. 

Wypatruj ograniczeń prędkości na drogach. W przypadku naruszenia przepisów możesz zapłacić mandat. Należy pamiętać, że w mieście dostępne są zarówno płatne, jak i bezpłatne parkingi. Umożliwiają one zaparkowanie samochodu i dalsze zwiedzanie miasta na piechotę.

polski