Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Rennes

Jeśli planujesz wakacje lub chcesz spędzić w Rennes więcej czasu, z pewnością chcesz także w pełni wykorzystać każdą chwilę. Właśnie tu nieocenioną pomocą może być wypożyczony samochód. Zastanawiasz się na tym, jakie firmy świadczą najlepsze usługi w tym zakresie? Nie musisz się martwić. Możesz wybierać spośród czołowych wypożyczalni samochodów. W tym artykule przedstawimy najlepsze opcje, które możesz rozważyć podczas swojego pobytu.

Przewodnik po Rennes

Rennes
Wynajem Aut Rennes

Rennes jest stolicą regionu Bretania we Francji. Historia miasta sięga 2000 lat wstecz, kiedy to znajdowało się ono wśród głównych miast dawnego księstwa Bretanii. Od początku lat 50. ubiegłego wieku Rennes, dzięki rozwojowi przemysłowemu i rolniczemu, stało się znaczącym miastem współczesnej Francji. W tamtym czasie w mieście zamieszkiwało około 250 000 osób. W ciągu ostatnich czterech dekad miasto rozwinęło się jako hub komunikacyjny, a także jako centrum zaawansowanych technologii. 

Populacja Rennes systematycznie wzrasta i w roku 2015 osiągnęła liczbę ponad 720 000 mieszkańców, co stawia to miasto na dziesiątym miejscu wśród najludniejszych miast Francji. W roku 2018 L’Express określił Rennes mianem najbardziej żywego miasta kraju. Miasto dzieli się na 12 dzielnic. To m.in. Le Blosne, Cleunay-Arsenal-Redon, Francisco Ferrer-Landry-Poterie, Maurepas-Patton-Bellangerais, Le Center, Brequigny, Sud Gare i Saint-Martin. Ponadto swą siedzibę ma tutaj największe francuskie więzienie dla kobiet, a także ósmy pod względem wielkości francuski kampus uniwersytecki. 

Zabytkowe centrum miasta znajduje się na wzgórzu. Południowa część wzgórza wznosi się nieco niżej niż północna. Miasto leży u zbiegu rzek Vilaine i Ille. Jest także elementem Europejskiego Łuku Atlantyckiego, a wokół obwodnicy miasta znajdują się rozległe chronione tereny zielone. W Rennes panuje klimat oceaniczny, z mniejszą sumą opadów niż w zachodnich częściach Bretanii. Liczba godzin słonecznych w ciągu roku w Rennes waha się od 1700 do 1850. 

Centrum miasta otaczają urocze przedmieścia, miasta i miejscowości. W pobliżu znajdują się na przykład Erblon, które leży w odległości 8 km w kierunku południowo wschodnim, Les Gaudinais w odległości 7 km w kierunku północno wschodnim, a także Saint-Jacques-de-la-Lande, 3 km w kierunku południowo zachodnim. Miasto chlubi się także bardzo zróżnicowanym dziedzictwem. Znajdziesz tu wiele interesujących budynków stanowiących perły architektury. Będąc w Rennes, szybko dasz się wciągnąć we wspaniałą podróż przez stulecia. 

Zwiedzaj swoim wypożyczonym samochodem

Na terenie Rennes znajduje się kilka miejsc, które możesz odwiedzić wypożyczonym samochodem. W odległości 10 minut jazdy leży Jardin du Thabor, piękny park z zachwycającą kolekcją roślin, w tym także tropikalnych, europejskich i afrykańskich drzew i róż. W ogrodzie znajdziesz również mnóstwo papużek falistych i innych gatunków papug. Wszystko to składa się na wspaniałą atrakcję, która zachwyci nie tylko miłośników roślin i zwierząt. 

Rennes szczyci się również swoją bogatą ofertą kulturalną. Znajduje się tutaj muzeum sztuk pięknych, które swą siedzibę ma w byłym budynku Uniwersytetu Rennes przy nabrzeżu Emile’a Zoli. Muzeum posiada wspaniałą kolekcję obrazów uznanych artystów, takich jak Veronese, Chardin, Rubens oraz Picasso. Najsłynniejszym dziełem znajdującym się w muzeum jest Nowonarodzony autorstwa Georgesa de la Toura. Kolejną atrakcją jest Muzeum Bretanii mieszczące się w budynku Les Champs Libres. Nowoczesny budynek zaprasza do zwiedzania trzech stałych ekspozycji. Ponadto odbywają się tam konferencje, wystawy oraz wiele innych wydarzeń. 

Nawet jeśli uwielbiasz prowadzić swój wypożyczony samochód, z pewnością znajdziesz chwilę, by zatrzymać się i skorzystać z jednej z miejscowych restauracji. Le Galopin Cuisine przy alei Jean 21 kusi turystów swym paryskim urokiem w starym stylu. Ta znana restauracja oferuje m.in. potrawy z ryb, a także obszerną kartę win. Nie tylko czeka cię tutaj serdeczne powitanie, ale również obsługa na najwyższym poziomie. W Rennes znajdziesz również wiele możliwości noclegowych dobrej jakości. Polecamy na przykład hotel Mercure Rennes Centre Parlement. 

Lotnisko

Port Lotniczy Rennes znajduje się w odległości około 5 kilometrów od centrum miasta. Lotnisko obsługuje niskobudżetowych przewoźników latających z Irlandii i Wielkiej Brytanii, m.in. z Belfastu, Southampton i Birmingham. Poza lotniskiem w Rennes, jedyną opcją taniego połączenia jest Port Lotniczy w Saint-Malo, który znajduje się w odległości godziny jazdy od Rennes. 

Z Portu Lotniczego Rennes możesz również dotrzeć do turystycznych miejscowości takich jak Saint-Herblain, które leży w odległości 96 km, Laval (68 km), Reze (98 km) lub Saint-Nazaire (97 km). Lotnisko oferuje również połączenia sezonowe do miejsc takich jak m.in. Frankfurt, Palma de Mallorca, Marsylia i Bastia. 

W Porcie Lotniczym Rennes możesz skorzystać z usług kilku wypożyczalni samochodów. Większość z nich stanowią firmy znane z doskonałej obsługi klienta i przystępnych cen. Wśród czołowych wypożyczalni obecnych na tym lotnisku są m.in. Europcar, Avis, Hertz, Enterprise rent a car, Rentscape i Sixt. Co bardzo ważne, firmy te działają całą dobę przez siedem dni w tygodniu i zawsze możesz skorzystać z ich pomocy, niezależnie od tego gdzie jesteś. Aby zapewnić podróżnym możliwie dużą elastyczność, wypożyczalnie te dopuszczają możliwość bezpłatnego odwołania większości rezerwacji. 

Ruch drogowy

Mimo, że Rennes nie jest dużym miastem, mieszkańcy i turyści mogą korzystać z metra. Funkcjonuje tu jedna linia, która przebiega z północnego wschodu w kierunku południowo zachodnim. Do lotniska z łatwością dojedziesz drogą szybkiego ruchu. Jadąc obwodnicą zjedź zjazdem nr N08 w kierunku Saint-Nazaire. Następnie kieruj się w stronę lotniska drogami D34 lub D29. 

Na lotnisku możesz zaparkować na jednym z trzech dostępnych parkingów publicznych, tj. P3 z 690 miejscami, P2 z 70 miejscami i P1 z 165 miejscami. Wszystkie trzy publiczne parkingi oferują takie same ceny. Warunki drogowe w Rennes są ogólnie dobre, a na autostradach możesz poruszać się z maksymalną prędkością 130 km/h.