Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Ajaccio

Jako ludzie uwielbiamy odkrywać nowe miejsca, a Ajaccio ma niezliczone atrakcje turystyczne. Aby to zrobić, czasem musimy jednak pokonywać znaczne odległości. Ponieważ nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup samochodu, skorzystanie z wypożyczalni lub wynajmu samochodu wydaje się najlepszą opcją. W tym artykule omówimy niesamowite miejsca, które możesz odkryć w samym, jak i w okolicach, Ajaccio, a także przeczytasz w jaki sposób działają usługi wynajmu samochodów.

Przewodnik po Ajaccio

Ajaccio
Wynajem Aut Ajaccio

Ajaccio to francuska gmina i jeśli istnieje jakieś miasto we Francji, które warto byłoby odwiedzić to jest to Ajaccio. To cudowne miasto, otoczone piękną przyrodą i o przystępnych cenach, jest stolicą Korsyki – wyspy położonej na Morzu Śródziemnym. Strategiczne położenie tego miasta o powierzchni 82 kilometrów kwadratowych czyni go centralnym punktem turystycznym na całym świecie. Nic dziwnego, że jego głównym źródłem dochodów jest turystyka. Główne miasta w pobliżu Ajaccio to Nicea we Francji oraz Genua i Florencja we Włoszech. 

Ajaccio to miasto przyjazne dla wszystkich. Liczący ponad 70 000 mieszkańców region ma kilka górskich pasm gdzie można uprawiać turystykę pieszą, kolarstwo górskie, spływy kajakowe, wspinaczkę i trekking. Bez wątpienia jest tu dostępnych wiele zajęć na świeżym powietrzu. Na pewno będziesz się dobrze bawić w tym pełnym kultury i życzliwych ludzi mieście oraz jego okolicy. Chociaż jest to miasto francuskojęzyczne, wiele osób rozumie język angielski, co ułatwia komunikację. 

Każdego roku w całym mieście odbywa się kilka wydarzeń kulturalnych. Wydarzenia te są popularne w całym regionie i dają turystom szansę dowiedzenia się więcej o kulturze jego mieszkańców. Jednym z takich wydarzeń są Targi Kasztanów w Bocognano, które odbywają się co roku w grudniu. W mieście działa wiele sklepów i port handlowy. Klimat w Ajaccio jest dość przyjazny, z umiarkowanym nasłonecznieniem i opadami odpowiednio latem i wiosną. 

W Ajaccio, popularnie zwanym miastem cesarskim, urodził się wielki Napoleon Bonaparte, francuski generał i mąż stanu. W całym mieście jest kilka niesamowitych i pięknych budowli o dużej wartości historycznej. Na środku Placu d’Austerlitz możesz podziwiać posąg samego Napoleona. W mieście znajduje się także kilka targowisk, na których można kupić różnego rodzaju produkty spożywcze – także te o pochodzeniu lokalnym. 

Zwiedzaj okolice wynajętym samochodem

W Ajaccio jest kilka niesamowitych miejsc. Zaletą tych miejsc jest to, że można się tam łatwo dostać samochodem. Wypożyczenie samochodu w Ajaccio nie jest trudne, gdyż znajduje się tu kilka wypożyczalni samochodów. Jeśli jesteś miłośnikiem zabytków, możesz odwiedzić muzeum Maison Bonaparte znajdujące się w rodzinnym domu tej słynnej rodziny. Inne muzea, które można również odwiedzić, to Fesch Museum i NapoRama. Droga z muzeum Maison Bonaparte do Fesch Museum wynosi około 700 metrów i zajmuje 3 minut. 

W Ajaccio znajdują się również przeróżne hotele i restauracje, w których można skosztować dań kuchni lokalnej i międzynarodowej takich jak Fium’Orbu i Jambon sec de Corse. Pomimo, że hotele i restauracje są rozrzucone po całym mieście, nie będziesz miał problemu aby tam dotrzeć wynajętym samochodem, gdyż sieć dróg w Ajaccio jest bardzo dobra. Przykładem może być często odwiedzany hotel Mercure Ajaccio z pięknym widokiem na całe miasto i Golfe d’Ajaccio. 

Większość najważniejszych atrakcji turystycznych miasta jest położonych blisko siebie. Od muzeum Maison Bonaparte do hotelu Mercure Ajaccio są niecałe 2 km i można przejechać tę trasę wynajętym samochodem w 4 minuty. Jeśli lubisz plaże, możesz miło spędzić czas w takich miejscach jak Plage du Ricanto, Plage de Grand Capo Di Feno i Le Palm Beach. Odległość pomiędzy Plage du Ricanto a NapoRama wynosi 6 km i można ją przejechać w ciągu 16 minut. 

Lotniska

Lotnisko Napoleon Bonaparte w Ajaccio jest głównym i jedynym lotniskiem obsługującym to miasto. Jest to międzynarodowe lotnisko znajdujące się na obrzeżach miasta. Niektóre z najbardziej popularnych połączeń z lotniska Napoleona Bonaparte w Ajaccio to loty do Paryża, Nicei i Marsylii. W pobliżu lotniska znajduje się kilka wypożyczalni samochodów, z których można korzystać podczas pobytu. Wśród znanych marek możemy znaleźć tu Europcar, Hertz, Alamo, Budget i Rent A Car Ajaccio. 

Wiele z tych wypożyczalni samochodów oferuje różnorodne samochody w zależności od twoich preferencji. Wypożyczalnie mają również strony internetowe, na których można komfortowo i szybko dokonać rezerwacji samochodu. Radzimy zapoznać się z warunkami każdej wybranej przez ciebie wypożyczalni. Możesz także przeczytać recenzje na ich temat, aby wcześniej zapoznać się z jakością oferowanych przez nie usług. 

Wynajem samochodu w Ajaccio nie jest drogi, a proces jest zwykle prosty i wygodny. Ważne jest aby określić z wyprzedzeniem na jaki okres czasu będziemy potrzebowali samochodu, gdyż wypożyczalnie samochodów naliczają opłaty karne za niedostarczenie samochodu zgodnie z ustaleniami. 

Ruch drogowy

Ajaccio ma dobre drogi i połączenia, co pomaga zmniejszyć ruch uliczny. Korki występują czasami w godzinach szczytu, a prędkość jazdy powinna być dostosowana do stanu drogi. Najlepiej jest jechać autostradą z prędkością od 80 do 110 kilometrów na godzinę, podczas gdy w obszarach zabudowanych maksymalna prędkość jazdy może wynosić 60 kilometrów na godzinę. 

Chociaż w mieście znajduje się kilka parkingów, większość z nich jest własnością prywatną. W zależności od parkingu będziesz musiał zapłacić określoną kwotę, zanim będziesz mógł zaparkować tam samochód. Jeśli odwiedzasz Stare Miasto, możesz mieć trudności ze znalezieniem parkingu. Możesz jednak spróbować zaparkować na ulicy lub skorzystać z parkingu w pobliżu portu.