Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Helsinki

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Helsinki – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Helsinki – Podręcznik

Wynajem Samochodów Helsinki
Wynajem Aut Helsinki

Helsinki to cel twoich wakacji albo podróży służbowej? Wypożyczenie samochodu jest w stolicy Finlandii bardzo popularne, a wielu przyjezdnych woli odebrać auto tuż po przybyciu na lotnisko. Wynajmując auto w Helsinkach zyskujesz możliwość zobaczenia czegoś więcej niż centrum miasta i nie będziesz zależny od transportu publicznego. 

Porównując ceny oferowane przez różne wypożyczalnie znajdziesz najniższą z dostępnych opcji wynajmu auta w Helsinkach. 

Ogólne informacje o Helsinkach

Helsinki zostały założone w 1550 roku przez szwedzkiego króla Gustawa Wazę. Z tego powodu szwedzka nazwa miasta „Helsingfors” jest wciąż używana, na przemian z nazwą fińską. Helsinki są stolicą Finlandii. Miasto leży na południe, tuż nad Zatoką Fińską. Mieszka w nim około 620 tysięcy osób (2014). 

Wśród najważniejszych zabytków Helsinek znajduje się wybudowana w 1840 roku w neoklasycystycznym stylu katedra. Świątynia znajduje się na placu Senackim, który przez wielu uznawany jest za najbardziej znaczącą część miasta. Innym z przyciągających uwagę kościołów jest wybudowana w 1868 roku ortodoksyjna katedra Uspenski. W jej architekturze widać wyraźne wpływy rosyjskie, obecne także w historii Finlandii. 

W stolicy kraju znajduje się też kilka niesamowitych przykładów budowli w stylu modernistycznym. Jedną z nich jest Finlandia Hall (1971) i House of Culture (1958) zaprojektowane przez Alvara Aalto. Obie instytucje są ważne dla kulturowego życia miasta. 

Na kilku wyspach położonych niedaleko brzegu Helsinek położona jest forteca Sveaborg (po fińsku Suomenlinna). Początki budowy konstrukcji sięgają XVIII wieku. Dziś mieści się tu muzeum. Działa tu też Akademia Fińskiej Marynarki Wojennej. 

Na Högholmen, innej z wysp na południe od centrum miasta, znajduje się zoo. Specjalnością tego ogrodu są wielkie koty. Högholmen połączona jest z lądem mostami, które przebiegają też przez służącą rekreacyjnym celom wyspę Blåbärslandet (po fińsku Mastikkamaa). 

Lotnisko

Międzynarodowe lotnisko Helsinki Vantaa (HEL) leży 20 kilometrów mil) na północ od centrum miasta. Lotnisko, które jest głównym portem lotniczym Finlandii, obsługuje rocznie 15 milionów pasażerów (2014). 

Pomiędzy terminalami 1 i 2 znajdują się biura wypożyczalni samochodów. Wśród nich są takie firmy jak Avis, Budget, Europcar, Hertz i Sixt. 

Ruch drogowy

Finlandia ma dobrze rozwiniętą sieć dróg o dobrym standardzie. Styl jazdy i zasady ruchu nie różnią się bardzo od tych obowiązujących w Polsce. Limit prędkości to 50 km/h na mniejszych drogach i 120 km/h na autostradach. 

Autostrady w Finlandii są darmowe. Dopuszczalna ilość alkoholu w organizmie to 0,5, czyli więcej niż w Polsce (0,2). 

Z Helsinek do wielu innych fińskich miast można dostać się autostradą. To szybki sposób na odwiedzenie kolejnych destynacji. 

W centrum miasta znalezienie wolnego miejsca parkingowego może być trudne. Parkingi są też zazwyczaj drogie. Jednak kilka hoteli znajdujących się w centrum miasta oferuje miejsca parkingowe dla swoich gości. 

Porady dla kierowców

Wypożyczając auto w Helsinkach możesz wybrać się na wycieczkę poza stolicę. Zyskujesz też możliwość zobaczenia wszystkiego w swoim własnym tempie. 

Samochodem warto odwiedzieć Park Narodowy Nuuksio, który leży 37 kilometrów mile) na północnym zachodzie od Helsinek. Park został utworzony w 1994 roku. W jego skład wchodzą piękne krajobrazy, lasy, góry, doliny i całe mnóstwo jezior. 

Przy głównym wejściu do parku znajduje się centrum dla odwiedzających. Poruszając się po parku możesz wybrać z kilku różnych dostępnych ścieżek. 

Natomiast jeśli interesujesz się muzyką klasyczną powinieneś odwiedzić dom „Ainola”, który znajduje się 40 km mil) na północ od Helsinek. Mieszkał i pracował w nim Jean Sibelius – najbardziej znany z fińskich kompozytorów. Obecnie w jego domu znajduje się muzeum. Zlokalizowane jest zaledwie 2,5 km mil) na południe od centrum Träskända (po fińsku: Järvenpää). 

Doskonałym celem wycieczki jest portowe miasto Åbo. Miejscowość ta – nazywana po fińsku Turku – znajduje się 169 kilometrów mil) na zachód od Helsinek. To piąte największe miasto Finlandii. Zamieszkuje je 183 tysięcy osób (2014). 

Åbo zostało założone w XIII wieku i jest największym miastem Finlandii. Możesz tu odwiedzić zamek w Turku wybudowany w 1280 roku. To jednak nie wszystko. Na turystów czeka, otwarta w XIV wieku, katedra. Inną z atrakcji jest muzeum pod gołym niebem Luostarinmäki, a także „Aboa Vetus & Ars Nova” z wystawami historycznymi, archeologicznymi i sztuką współczesną. 

Åbo, wraz ze stolicą Estoni Tallinnem, zostało wybrane Europejską Stolicą Kultury 2011.