Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Protaras

Jeśli planujesz swoje kolejne wakacje w pięknym mieście Protaras i chcesz wynająć samochód, nie masz powodów do zmartwień, ponieważ na lotnisku lub w jego pobliżu znajduje się wiele wypożyczalni samochodów. Możesz także skorzystać z tego rodzaju usług przez internet.

Przewodnik po Protaras

Wynajem Samochodów Protaras
Wynajem Aut Protaras

Protaras to przede wszystkim kurort turystyczny w gminie Paralimni na Cyprze. Przed powstaniem miasta, na jego terenie znajdowało się dawne miasto zwane Leukolia. W Leukolii znajdował się mały bezpieczny port, w którym schronienie znalazł Ateńczyk Demetriusz Poliorketes podczas wojny w 306 roku p.n.e. Miasto Protaras jest również znane jako „kraina wiatraków”, o bogatej historii związanej z miastem, w której zachowało się wiele ciekawych cech z przeszłości. 

W mieście można znaleźć piaszczyste plaże i błękitne wody oraz popularne miejsce znane pod nazwą Zatoka Figowa. Ponadto, Protaras jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania, z kilkoma miejscami do uprawiania tego sportu, uznanymi za najlepsze na Cyprze. Populacja miasta liczy ponad 20000 mieszkańców, a językiem urzędowym jest współczesna greka, jednak niektórzy rdzenni mieszkańcy posługują się dialektem cypryjskim. Mieszkańcy miasta są również bardzo przyjaźni i gościnni. 

Pod względem klimatu Protaras może poszczycić się jednym z najlepszych na Cyprze, z najniższą odnotowaną temperaturą równą 7°C i najwyższą wynoszącą 33°C. Temperatury w mieście są niskie od początku grudnia do połowy marca. Jeśli chcesz cieszyć się piaszczystymi plażami, najlepiej jest zaplanować przyjazd pomiędzy początkiem czerwca a końcem września. Temperatura w tym okresie jest idealna do uprawiania różnych sportów na świeżym powietrzu, takich jak nurkowanie, pływanie itp. 

W Protaras miało miejsce wiele historycznych wydarzeń i podczas zwiedzania miasta można trafić na wiele miejsc, które warto zobaczyć. Można tu także podziwiać budowle stworzone przez człowieka, dzięki którym twój pobyt okaże się niezapomniany. W tym mieście znajduje się naprawdę wiele miejsc do zobaczenia – począwszy od pięknych plaż otaczających kapliczkę, Błękitnej Groty, do zatok Malama i Decosta. Ponadto, możesz wybrać się do Jaskini Cyklopów, by odbyć komercyjne lub techniczne szkolenie nurkowe. 

Zwiedzaj wynajętym samochodem

W rejonie Protaras znajduje się wiele ciekawych miejsc, które można zwiedzić korzystając z wynajętego samochodu. Jednym z takich miejsc jest plaża miejska z molo, uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście. Plaża ta jest bardzo dobrym miejscem na różnego rodzaju zabawy. Od lotniska dzieli ją około 69 km i wynajętym samochodem dostaniesz się tam w ciągu około godziny. Oczywiście odległość i czas jazdy różnią się w zależności od miejsca, z którego wyruszysz. 

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz się pochwalić swoimi umiejętnościami nurkowania, Zatoka Sirena jest kolejnym interesującym miejscem, które możesz odwiedzić w Protaras. Jeśli szukasz też miejsca do spotkań towarzyskich, ta zatoka będzie idealna dla ciebie. Wynajętym samochodem możesz dotrzeć do zatoki z plaży miejskiej w około 10 minut, ponieważ szacunkowa odległość między nimi wynosi 5,3 km. 

Protaras ma również do zaoferowania ciekawe życie nocne. Możesz wybrać się do jednego z licznych barów i restauracji działających w mieście. Jednym z najbardziej popularnych barów jest bar Rockafellas. Dojazd wynajętym samochodem do baru z plaży zajmuje około 3 minut, a odległość wynosi 500 m. 

Lotniska

Niestety, w Protaras ma żadnego lotniska. Najbliżej położonym lotniskiem jest międzynarodowy port lotniczy w Larnace (LCA), znajdujący się w odległości 55 km od miasta. Lotnisko w mieście Larnaka obsługuje wiele kierunków międzynarodowych. Najpopularniejsze z nich są realizowane nawet kilka razy w ciągu tygodnia, np. do Wielkiej Brytanii, Libanu, Rosji, czy Polski

Oprócz lotniska w Larnace, w Republice Cypryjskiej znajduje się jeszcze jeden międzynarodowy port lotniczy – w Pafos (PFO). Na obu tych lotniskach swoje stoiska mają międzynarodowe oraz lokalne wypożyczalnie samochodów. Najpopularniejsze z nich to Hertz, Europcar, Sixt, Budget, czy cypryjska sieć Petsas. 

Zaleca się, aby przed wybraniem wypożyczalni samochodów zapoznać się z jej regulaminem, aby mieć podstawową wiedzę na temat warunków wynajmu. Ponadto, warto też pytać o jakiekolwiek niejasne dla ciebie kwestie. 

Ruch drogowy

Jedną z zalet Protaras jest dobry stan dróg. Jeśli więc jeździsz po mieście, nie będziesz mieć problemów, o ile nie przekroczysz dopuszczalnej prędkości. Obowiązujące ograniczenie prędkości na autostradach wynosi 100 km/h, na terenie zabudowanym 50 km/h, a na pozostałych drogach 80 km/h. 

Ponadto, w mieście można znaleźć różnego rodzaju miejsca parkingowe. Dostępne są place parkingowe oraz garaże, a także usługi parkingowe przy różnych hotelach. Poza tym, możesz zaparkować wynajęty samochód na wielu parkingach w różnych lokalizacjach.