Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Split

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Split – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Split – Podręcznik

Wynajem Samochodów Split
Wynajem Aut Split

Wybierasz się do Splitu w Chorwacji, ale chciałbyś także zwiedzić większa część regionu? Wynajmując samochód w Splicie, nie będziesz musiał polegać na środkach transportu publicznego; wypożyczonym samochodem możesz wybrać się na wycieczki po okolicy we własnym tempie. Wynajem samochodu w Chorwacji jest niezwykle popularny, ponieważ w kraju znajduje się wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania, do których nie można dojechać transportem publicznym. Zaleca się także zarezerwowanie samochodu z wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie letnim, ponieważ popyt na samochody oferujące najniższe ceny jest wysoki. 

Informacje ogólne o Splicie

Split jest drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Miasto położone jest na półwyspie nad Morzem Adriatyckim. To portowe miasto zamieszkuje 189 000 osób. Split jest dobrze skomunikowany z miastami takimi jak Hvar, Rijeka oraz Ancona

Split jest popularnym kurortem nadmorskim. W mieście znajdują się ruiny pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana z IV wieku. W pałacu tym znajdują się katedra Świętego Domniona, najstarsza katedra na świecie, a także świątynia cesarska, od XIX wieku będąca kościołem, a obecnie — baptysterium. Pałac, a także niektóre części miasta, znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W Splicie znajduje się także duże muzeum archeologiczne, muzeum miejsce, muzeum morskie oraz ogród zoologiczny. Ponadto, starożytne miasto Salona , zniszczone przez lud Słowian w roku 640, zlokalizowane było 6 km na północ od Splitu. W mieście znajduje się kilka plaż z tętniącymi życiem kawiarniami i targami. Split jest idealną bazą wypadową na rejsy po Morzu Adriatyckim. 

Lotnisko

Port lotniczy Spplit (SPU) jest trzecim co do wielkości lotniskiem w kraju, położonym 24 km na zachód od centrum miasta . Swoje biura na lotnisku posiadają lokalne i międzynarodowe wypożyczalnie samochodów; są to między innymi Sixt, Hertz, Avis, Budget, Europcar i Alamo. 

Ruch drogowy

Wybierając się do centrum Splitu, należy być przygotowanym na godziny szczytu rano i po południu. 

Drogi w Chorwacji są w zazwyczaj w niezłym stanie, niektóre z nich są jednak dość wąskie. Istnieją połączenia autostradowe ze Splitu do Zagrzebia na północy, a także ze Splitu do miasta Racva na południowym wschodzie (A1). 

Wskazówki dla kierowców

Wynajętym w Splicie samochodem można na przykład udać się do małego średniowiecznego miasteczka Trogir, położonego 29 km na zachód od centrum Splitu. Historyczne centrum Trogiru jest w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tam znaleźć wąskie alejki, brukowane uliczki, urocze kawiarnie, małe butiki, a także mury miejskie z wieżami i iglicami. Przepiękna katedra św. Laerta z 1251 roku jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Trogiru. Ponadto, poza terenem starego miasta, można znaleźć tam miejsca idealne do pływania. 

Kolejnym miejscem, do którego można wybrać się wypożyczonym samochodem jest Dubrownik położony 229 km na południowy wschód od Splitu. Dubrownik usytuowany jest na wybrzeżu Morza Adriatyckiego w najbardziej wysuniętej na południe części Chorwacji. Miasto zachwyca przepiękną architekturą. 

Stare miasto w Dubrowniku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1970 roku; jest ono otoczone murami miejskimi z XV wieku. Na starym mieście znajduje się także wiele historycznych atrakcji, w tym katedra z 1671 roku, deptak Stradun, pałac Sponza z 1522 roku i pałac rektorski z XIV wieku, w którym znajduje się muzeum miasta Dubrownik. 

Turyści mogą też wybrać się kolejką linową na szczyt góry Srd, której szczyt znajduje się na wysokości 415 m n.p.m. Z tego miejsca można obejrzeć niesamowitą panoramę Dubrownika i okolic.