Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Cairns

Jeśli podróżujesz i odwiedzasz nowe miejsca to bez wątpienia na twojej liście powinno znaleźć się Cairns. W mieście znajduje się kilka atrakcji, które zapewnią ci miłe doświadczenia. Oprócz tego działają tu wypożyczalnie samochodów, gdzie na czas swojego pobytu możesz wynająć auto. W poniższym artykule opowiemy o niektórych z niesamowitych pobliskich miejsc i wypożyczalniach samochodów. 

Przewodnik po Cairns

Wynajem Samochodów Cairns
Wynajem Aut Cairns

Cairns to jedno z miast w Australii. Znajduje się w regionie Cairns, Queensland. W samym mieście do odkrycia jest kilka niesamowitych miejsc. Cairns zyskało swoje imię w 1876 roku. Nazwano je na cześć sir Williama Wellingtona Cairnsa, byłego gubernatora stanu Queensland. Zostało założone, by wspierać górników, którzy przybywali nad rzekę Hodgkinson w poszukiwaniu złota. Szybko jednak rozwinęło się w miejsce z którego pociągami i statkami eksportowano złoto, trzcinę cukrową, minerały i produkty rolnicze. 

Cairns plasuje się na piątym miejscu pod względem ludności w Queensland i na 14., jeśli chodzi o całą Australię. W 2018 roku mieszkało tu 152,729 osób. Standard życia w tym australijskim mieście jest dobry, między innymi dlatego, że pełni ono rolę głównego centrum handlu dla miast północy (także dla Półwyspu Cape York). W 2019 roku Cairns osiągnęło 9,603 miliona dolarów produkt krajowy brutto. Większość dochodów miasta pochodzi z obsługi gospodarstw domowych i podatków. 

Miłośnicy historii docenią to australijskie miasto. Było ono bowiem wykorzystywane przez aliantów w trakcie drugiej wojny światowej. Mieszkańcy miasta są uroczy, a głównym używanym tu językiem jest angielski. Na pewno spodoba ci się kultura mieszkańców, którzy kochają sztukę. Cairns to trzeci najpopularniejszy kierunek wybierany przez turystów odwiedzających Australię. W mieście znajduje się kilka plaży. Waluta tu używana to dolar australijski. 

W Cairns panuje tropikalny klimat monsunowy. Od listopada do maja występują tu z reguły ulewne deszcze, a sezon suchy trwa od czerwca do października. Średnia opadów dla miasta to około dwa tysiące milimetrów. Pora letnia jest tu przeważnie słoneczna i wilgotna, a temperatura dochodzi do 31,7 stopni Celsjusza. W styczniu bardzo często miasto boryka się z powodziami, które są efektem monsunów. Cairns ma kilka miejsc, które sprawiają, że warto tu przyjechać. 

Odkrywaj wynajętym samochodem

W mieście znajduje się kilka ogrodów i niesamowitych atrakcji turystycznych. Jednym z takich miejsc jest ogród botaniczny, który został założony w 1988 roku. Można tu oglądać gatunki czterech tysięcy różnych roślin. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat możesz wynająć przewodnika, który oprowadzi cię po ogrodzie. Innym wartym odwiedzenia miejscem jest Tjapukai Aboriginal Cultural Park, które prezentuje kulturę rdzennych mieszkańców Australii. Obejrzysz tu tradycyjne aborygeńskie tańce, wysłuchasz opowieści i posłuchasz muzyki. Odległość z grodu botanicznego do parku to 6,4 mil (10,4 kilometra), a czas dojazdu zajmuje około 11 minut. 

Palm Cove to – nagradzana za luksusowe ośrodki spa – plaża na północy Cairns. Wzdłuż niej znajdują się restauracje – między innymi Rosella Jam, Moreton Bay Bug i Macadamia – w których możesz spróbować lokalnych specjałów. Jeśli kochasz przyrodę to miejsce doskonałe dla ciebie. Możesz także odwiedzić Cairns Aquarium, które zamieszkuje ponad 15 tysięcy wodnych zwierząt. Te reprezentują 70 różnych środowisk, między innymi Morze Koralowe, tropikalne lasy deszczowe i Wielką Rafę Koralową. Odległość pomiędzy Palm Cove, a akwarium to 16,6 mil 26,7 kilometra), a jej pokonanie zajmuje 27 minut. 

Kolejnym miejscem do odkrycia w Cairns jest Babinda Boulders. To naturalny wąwóz, gdzie strumień przecina wysoką na cztery metry granitową skałę. Miejsce to obrosło legendami, które dodają mu tylko większego blasku i podsycają zainteresowanie. Katedra świętej Moniki w Cairns to kościół znany ze swoich przepięknych witraży. Na 24 z okien zaprezentowano, opisaną w „Księdze Rodzaju”, historię stworzenia świata. Z kościoła do Babinda Boulders dojedziesz w 54 minuty, oba miejsca dzieli bowiem 40,8 mil (65,7 kilometra). 

Lotniska

Znajduje się tu tylko jedno lotnisko i jest to Cairns International Airport, które położone jest około 4,3 mil (7 kilometrów) na północ od miasta. Działa tu terminal krajowy skąd możesz polecieć do większości australijskich miast. Najpopularniejsze kierunki stąd to: Brisbane, Sydney i Melbourne

W Cairns działa kilka wypożyczalni samochodów, wśród nich Avis, Budget, Europcar, Hertz, Redspot i Thrifty. Są to międzynarodowe firmy o dobrej reputacji i oferują międzynarodowe usługi. Każda z nich ma swoją stronę internetową dzięki czemu możesz zarezerwować auto jeszcze przed przybyciem na lotnisko. 

Zanim jednak, zdecydujesz się na wynajem auta z którejś wypożyczalni działającej w mieście sprawdź jej regulamin. Większość firm obciąża klientów dodatkową opłatą jeśli samochód zostanie zwrócony później, niż uzgodniono. Zapoznając się z zasadami będziesz wiedzieć, czego się spodziewać. Radzimy także, by dokładnie sprawdzić auto przed wyjazdem z wypożyczalni. Jeśli zauważysz coś niepokojącego powinieneś każdą taką rzecz zgłosić. 

Ruch uliczny

Drogi w Cairns są dobre. Największy ruch panuje tu z reguły w godzinach, gdy mieszkańcy jadą do pracy (5:30 – 9:30) i gdy z niej wracają (15:30 – 19). Na drogach lokalnych obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę (31 mil na godzinę). Jednak na pozostałych – takich jak te dojazdowe, czy na przedmieściach – limit to 60 kilometrów na godzinę. Niezależnie od tego powinieneś zwracać uwagę na znaki, bo w różnych częściach miasta mogą obowiązywać różne ograniczenia prędkości. 

W Cairns znajduje się kilka parkingów, na których możesz zostawić samochód i ruszyć odkrywać miasto. Rozmieszczone są właściwie na terenie całego Cairns, a opłaty różnią się od siebie. Jeśli jesteś tam, gdzie nie ma publicznego parkingu możesz spróbować parkowania na ulicy, bo to jest dozwolone w większości miejsc w mieście.