Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Melbourne

Czy Twoim następnym celem jest Melbourne? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to wybrałeś wspaniałe miejsce na spędzenie wakacji. Jeśli zastanawiasz się, jak szybko i łatwo zwiedzić to miasto bez potrzeby korzystania z transportu publicznego, to rozważ wynajęcie samochodu. Istnieje kilka niedrogich wypożyczalni samochodów, które ci w tym pomogą i nie narażą cię na stres. Co najważniejsze, wiele z tych firm znajduje się na lotnisku lub w jego pobliżu.

Przewodnik po Melbourne

Wynajem Samochodów Melbourne
Wynajem Aut Melbourne

Melbourne jest stolicą Australii a zarazem najbardziej zaludnionym miastem stanu Victoria. Ma 5 milionów mieszkańców i obejmuje obszar metropolitalny z 31 gminami. Dodatkowy szczegół – mieszkańców miasta określa się mianem „Melburnians”. Melbourne ma bardzo zróżnicowaną gospodarkę, której szczególnie mocnymi stronami są finanse, badania, produkcja, technologia informacyjna, transport, edukacja, logistyka i turystyki. W mieście znajduje się jedna z największych na świecie firm wydobywczych, BHP Billiton, oraz kilka ważnych korporacji wyróżniających się pod względem przychodów i kapitalizacji rynkowej. 

Melbourne graniczy z na północnym zachodzie z Sunbury. Yarra Glen i Healesville znajduje się na północny wschód od miasta, Beaconsfield jest położone natomiast na zachód od Melbourne. Mimo komercyjnego charakteru miasta, jest ono także domem dla wielu bardzo znanych instytucji kulturalnych w kraju, takich jak Melbourne Cricket Ground, National Gallery of Victoria i wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury Royal Exhibition Building. Melbourne pielęgnuje dziedzictwo kulturowe, w tym sport, muzea, sztukę i teatr. 

Choć jesteśmy już pewni, że masz już jakiś plan zwiedzania, mamy kilka ciekawych propozycji miejsc, które możesz sprawdzić podczas wizyty w Melbourne. Pierwszy na naszej liście jest Federation Square. Centrum zostało oddane do użytku w 2002 roku dla upamiętnienia 100 lat istnienia federacji i od tego czasu stało się integralną częścią miasta oraz doskonałym miejscem dla turystów. 

Możesz także sprawdzić National Gallery of Victoria (NGV), która mieści ponad 70 000 dzieł sztuki w dwóch miejscach na terenie miasta. Są to dzieła reprezentujące sztukę australijską i sztukę międzynarodową, obejmującą Europę i Azję. Popularnym obrazem, który znajdziesz w NGV, jest obraz „Płacząca kobieta”autorstwa samego Picassa. Budynek słynie z Wielkiej Sali z kolorowym witrażowym sufitem. Odwiedzający często leżą na podłodze i patrzą w sufit, aby móc w pełni podziwiać jego piękno. 

Odkrywaj ze swoim wynajętym samochodem

Gdy już przyjechałeś do Melbourne i z sukcesem wynająłeś samochód, jesteś gotowy do swobodnej podróży z zachowaniem swojej prywatności. Z Melbourne można dojechać samochodem na górę Evelyn, która jest położona 45,2 km (28 mil) na północny wschód od miasta. Region jest przedmieściem Melbourne i jest domem dla parków, rezerwatów i zajęć sportowych. Popularnym parkiem jest szlak Warburton, który idealnie nadaje się do spacerów i jazdy na rowerze. Ten szlak biegnie między Lilydale i Warburton. 

Możesz też pojechać do miasta Ferntree Gully, które znajduje się 30 km (19 m) na wschód od Melbourne. Obszar znajduje się na obrzeżach Melbourne i szczyci się solidną gospodarką, która obejmuje transport kolejowy, centrum handlowe i sport. Mieszkają tu także znane osobistości, takie jak Pippa Black, Justin Huber i Michael Nakamura. Jeśli masz ochotę na coś specjalnego, powinieneś odwiedzić centrum handlowe, aby odkryć restauracje i kawiarnie oraz wypróbować niektóre z ich przysmaków. 

Jeśli masz czas, powinieneś także sprawdzić miasto Moorabbin, które znajduje się zaledwie 19,2 km na południowy wschód od Melbourne. Region ten istnieje od połowy lat 60. XX wieku. Moorabbin koncentruje się głównie na sporcie i edukacji. Może także pochwalić się znaczącą działalnością przemysłową, szczególnie w takich obszarach, jak transport i mieszkalnictwo. 

Lotniska

W pobliżu Melbourne znajduje się kilka międzynarodowych lotnisk, z których największym jest lotnisko w Melbourne. To lotnisko obsługuje cztery terminale. Możesz uzyskać dostęp do różnych opcji wynajmu samochodu bezpośrednio z lotniska. Niektóre z działających na tym lotnisku wypożyczalni to Alpha, Spendless i Hertz. Wiele z nich oferuje funkcję zamówień online w celu ułatwienia wynajmu. 

Kolejnym lotniskiem jest Avalon, które jest jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych w Australii. Posiada terminal, który może pomieścić sześć odlotów krajowych na godzinę. Lotnisko oferuje również różne opcje wynajmu samochodów, takie jak Avis, Redspot i Europcar. Wewnątrz lotniska znajduje się 1500 miejsc parkingowych, zatoczka służąca do odbioru / przyjazdu oraz postój taksówek. 

Innym popularnym lotniskiem jest lotnisko Moorabbin. Mimo, iż nazywa się tak, jak jedno z miast, o których mówiliśmy wcześniej, to w rzeczywistości znajduje się na przedmieściach Melbourne. Lotnisko to oferuje również różne opcje wynajmu samochodów dla pasażerów, takie jak Hertz i Budget. Innymi często odwiedzanymi miejscami są miasta Sydney, Brisbane i Adelaide. 

Poruszanie się po mieście

Melbourne ma dobrze skomunikowaną sieć dróg, głównie ze względu na ogromną działalność przemysłową w mieście. Dzięki temu możesz łatwo dotrzeć do różnych części miasta. W normalne dni miasto odczuwa niewielki ruch, jednak sytuacja zmienia się szybko, gdy odbywa się tu duży turniej, taki jak Australian Open. Zasadniczo ograniczenie prędkości na głównych drogach i ulicach Melbourne wynosi 40 km / h (25 mil na godzinę). 

Przed podróżą koniecznie sprawdź w swoim hotelu, czy obowiązują jakieś specjalne przepisy ruchu drogowego dotyczące wybranej przez ciebie trasy. Należy również pamiętać o tym, że w centrum miasta istnieje kilka opcji parkowania. Niektóre z nich to Queen Victoria Market Parking, parking Mint i Lonsdale Street Car Park, a to zaledwie kilka z dostępnych miejsc.