Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Stavanger

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Stavanger – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Stavanger – Podręcznik

Stavanger
Wynajem Aut Stavanger

Wybierasz się na wakacje lub podróż służbową do Stavanger i potrzebujesz wypożyczonego samochodu? Być może szukasz szczególnie dobrej oferty wynajmu samochodu na lotnisku Stavanger? Tutaj możesz porównać ceny wynajmu samochodu w Stavanger — nieważne, czy chcesz odebrać wypożyczony samochód na lotnisku, czy to w centrum miasta. Możesz zaoszczędzić wiele pieniędzy oraz uniknąć niepotrzebnego marnowania czasu w kolejce biura wypożyczalni, rezerwując samochód przez internet. 

Wiele osób decyduje się na odbiór wypożyczonego samochodu na lotnisku Stavanger — Sola (SVG), położonym 14 km (8,7 mi li) na południowy wschód od centrum miasta. Na zewnątrz hali przylotów znajdziesz biura wypożyczalni samochodów, takich jak Avis, Hertz, Budget, Europcar i Sixt. 

Wypożyczając samochód w Stavanger, nie będziesz zależny od transportu publicznego, będziesz mieć też swobodę odkrywania regionu na własną rękę. 

Informacje ogólne o Stavanger

Stavanger położone jest w północno-zachodniej części równiny Jæren, pomiędzy fiordem Bokna a Morzem Północnym. Miasto jest centrum administracyjnym hrabstwa Rogaland. Stavanger ma 121 610 mieszkańców (2009), co czyni je czwartym co do wielkości miastem Norwegii. Biorąc pod uwagę cały obszar metropolitalny (w tym także sąsiednie miasto Sandnes), liczba ludności wzrasta do prawie 200 000. Stavanger jest często nazywany „stolicą ropy naftowej Norwegii”, jako że w latach 70. XX wieku na Morzu Północnym rozpoczęto intensywną działalność naftową. 

Historia Stavanger sięga daleko w przeszłość: odrestaurowany dziedziniec z epoki żelaza w dzielnicy Ullandhaug pokazuje, jak żyli ludzie w okresie migracji (350-550 n.e.). Stavanger posiada status miasta od lat dwudziestych XX wieku, kiedy to zostało wybrane na siedzibę biskupa. 

Jedną z najbardziej znanych atrakcji Stavanger jest Katedra Stavanger (Saint Swithun). Została ona prawdopodobnie wybudowana w latach dwudziestych XX wieku i jest najstarszą zachowaną katedrą w Norwegii. Jest pięknie położona nad jeziorem Breiavatn w centrum miasta. Ponadto należy wspomnieć o zachowanej i odrestaurowanej dzielnicy „Old Stavanger” (ze 173 drewnianymi domami z okresu od końca XVIII wieku do początku XIX wieku), a także o wieży Valberg (około 1850 r.) i o obszarze starego portu Vågen. 

W mieście znajduje się także kilka interesujących muzeów — w tym stosunkowo nowe Norweskie Muzeum Ropy Naftowej, Muzeum Archeologiczne (należące do Uniwersytetu w Stavanger), Muzeum Sztuki w Stavanger i Muzeum Miejskie, do którego należy między innymi dwór Ledaal, posiadający status rezydencji królewskiej. 

Ponadto Stavanger oferuje bogate życie nocne, które dzięki powiązaniom miasta z rozległą działalnością naftową na Morzu Północnym, ma międzynarodowy charakter. Rodzinom z dziećmi można polecić Kongeparken, jeden z największych parków rozrywki w kraju, położony 23 km (14 mi l ) na południe od Stavanger, będący jednym z popularniejszych celów wycieczkowych. 

Lotnisko Stavanger – Sola znajduje się 16 km (10 mil) na południowy zachód od miasta. 

Rezerwacja wynajętego samochodu w Stavanger i na lotnisku Stavanger — Sola nigdy nie była łatwiejsza. Wybierz miejsce docelowe w powyższej wyszukiwarce, wybierz samochód i wprowadź dane karty kredytowej, aby dokonać natychmiastowej rezerwacji. W ciągu kilku godzin otrzymasz potwierdzenie rezerwacji zawierające informacje i adres wypożyczalni samochodów. 

Wskazówki dla kierowców

Co więcej, wynajmując samochód w Stavanger, będziesz mieć swobodę wybierania się na przyjemne wycieczki po regionie. Latem popularnością cieszą się wypady na plażę Sola, 15 km (9 mil) na południe od centrum miasta. Czeka tu na ciebie wspaniałe słońce, plaża oraz możliwość pływania — miejsce to jest popularne także wśród osób uprawiających sporty powietrzne i wodne. 

Kolejną wycieczka, na którą możesz wybrać się wypożyczonym samochodem, to przejazd do spektakularnego punktu widokowego Preikestolen (Pulpit Rock), położonego nad fiordem Lysefjord – około 61 km (38 mi l ) na wschód od Stavanger. Należy wybrać drogę krajową nr 13 (riksvei 13) do przystani promowej Lauvvik, a stamtąd popłynąć łodzią do miejscowości Oanes. Następnie możesz pojechać aż do Preikestolen Fjellstue i dalej pójść pieszo do miejsca docelowego: punktu widokowego. Preikestolen jest formacją skalną o wysokości 604 metrów (1982 stóp) i jest jedną z głównych atrakcji Norwegii.