Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Tel Aviv

Rozważasz spędzenie następnych wakacji w Tel Awiwie, ale martwisz się, czy będziesz mógł na miejscu skorzystać z usługi wynajmu samochodu, dzięki której Twoja podróż będzie łatwa i przyjemna? Cóż, nie masz się o co martwić, ponieważ w mieście działa kilka wypożyczalni samochodów. Co zresztą ciekawe, większość z tych wypożyczalni znajduje się na lotnisku lub w jego pobliżu, dlatego o wynajem samochodu nie jest tutaj trudno. Samochód można również zarezerwować przez Internet korzystając ze strony dowolnej wypożyczalni samochodów.

Przewodnik po Tel Awiwie

Wynajem Samochodów Tel Aviv

Wynajem Aut Tel Aviv

Tel Awiw jest jednym z najbardziej tętniących życiem miast na Bliskim Wschodzie. Nazwany przez The New York Times „Śródziemnomorską Stolicą Lansu” Tel Awiw jest głównym miastem i ekonomiczną stolicą Izraela. Tel Awiw położony jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego, ok. 60 km na północny-zachód od Jerozolimy. Miasto zostało założone w 1909 roku jako północne przedmieście starej Jafy, która jest najstarszym portem na świecie. Tel Awiw usytuowany jest też w samym sercu izraelskiego zagłębia przemysłowego skupiającego gałęzie zaawansowanych technologii, zwanego Doliną Krzemową, a dodatkowo mieści się tu również największe centrum handlu diamentami na świecie. 

Szacuje się, że Tel Awiw zamieszkują ponad 4 mln mieszkańców, czyli ponad 2/5 całkowitej populacji Izraela. W mieście będziesz się cieszyć niezwykłym i niekończącym się życiem nocnym, a dodatkowo także chłodną bryzą wiejącą znad wybrzeża Morza Śródziemnego. Tel Awiw ma klimat śródziemnomorski, z wyraźnie zarysowanymi porami zimową i letnią, a także z mniej wyraźnymi, pośrednimi porami roku. Pogoda jest tu sprzyjająca, a miasta nie nękają żadne gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Lata w Tel Awiwie są długie, a także wilgotne, ciepłe i bezdeszczowe. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień, ze średnią temperaturą sięgającą 24-30 stopni Celsjusza. 

Dodatkowo temperatury powyżej 35 stopni Celsjusza są tu rzadkością ze względu na chłodzące działanie morza. Jeśli z kolei chodzi o zimy, to są one w Tel Awiwie przyjemne i chłodne. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, w którym średnia temperatura wynosi 10-18 stopni Celsjusza. Opady śniegu nie są w Tel Awiwie częstym zjawiskiem. W mieście swoje siedziby ma większość izraelskich wielkich korporacji i tutaj także mieści się większość zagranicznych ambasad. Szybki rozwój miasta nastąpił z uwagi na bliskość starożytnego miasta Jafy (którego śródziemnomorski port służył jako brama do Jerozolimy). 

Tel Awiw ma do zaoferowania wiele pięknych i atrakcyjnych miejsc, których nie będziesz chciał przegapić. Po całym mieście rozsianych jest wiele galerii i muzeów – od znanego na całym świecie Muzeum Sztuki po mniejsze muzea, takie jak Muzeum Bauhausu i Muzeum Historii Tel Awiwu-Jafy, które opowiada historię miasta. Tel Awiw został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z uwagi na swoje Białe Miasto, czyli na ogromne zgrupowanie urbanistyczne budynków w stylu eklektycznym. Poza tym w mieście można też natrafić na inne ciekawe miejsca, takie jak bardzo modna ulica Sheinkin Street, Park Hayarkon, artystyczna dzielnica Neve Tzedek itd. 

Zwiedzaj z wynajętym samochodem

W Tel Awiwie możesz zobaczyć kilka naprawdę niesamowitych miejsc. Mając wypożyczony samochód możesz zwiedzić wszystko, co miasto ma do zaoferowania. Przejedź się po okolicy Lew ha-Ir (po hebrajsku do Centrum Miasta), znanej z dobrej zabawy zarówno za dnia, jak i w nocy. W obrębie osiedla znajduje się Bulwar Rothschilda, który stanowi mieszankę nowoczesnych drapaczy chmur i znanych na całym świecie budynków Bauhausu. Osiedle jest oddalone od Międzynarodowego Lotniska Ben Guriona o ok. 25 km jadąc Drogą nr 1 i o ok. 26,7 km jadąc Drogą nr 4. Pokonanie pierwszej trasy zajmie ci w przybliżeniu 48 minut, a pokonanie drugiej – około godziny. 

Kolejnym ciekawym miejscem, którego nie możesz przegapić podczas zwiedzania Tel Awiwu, jest Stara Północ. To osiedle znajduje się blisko Parku ha-Jarkon i plaż, a w jego obrębie działa kilka kawiarni, centrów mody i ośrodków kulturalnych. Stara Północ oddalona jest od lotniska o ok. 28 km jadąc Drogą nr 1, a pokonanie tej trasy wypożyczonym samochodem zajmuje ok. 47 min. Poza tym możesz też wstąpić do restauracji Onza, żeby spróbować najlepszej tureckiej kuchni. Onza znajduje się w odległości ok. 25 km od lotniska, jadąc Drogą nr 1, a dojazd do restauracji wynajętym samochodem zajmuje ok. 36 min. 

W Tel Awiwie możesz ponadto odwiedzić piękne i niesamowite plaże. Jedną z najlepszych plaż w mieście jest Plaża Hatzuk, jednak za wejście na nią turyści muszą zapłacić. Plaża Hatzuk oddalona jest o 48,2 km od lotniska, jadąc Drogą nr 5 i 6, a dojechanie do niej wypożyczonym samochodem zajmuje 39 minut. Dojazd do plaży Drogą nr 4 i 1 może zabrać nieco więcej czasu. Poza plażą Hatzuk w Tel Awiwie warto też zaglądnąć do Parku Meir, pokoju ewakuacyjnego Escape Game KGB, na Plażę Bograshov, promenadę Tayelet, do Portu Jafa, itd. 

Lotnisko

Początkowo w Tel Awiwie istniały dwa główne lotniska: Międzynarodowy Port Lotniczy Ben Gurion i Port Lotniczy Tel Awiw-Sede Dow (SDV). Lotnisko Tel Awiw-Sede Dow zostało jednak z czasem zamknięte w celu budowy na jego terenie osiedli mieszkaniowych, dlatego jedynym czynnym portem lotniczym pozostało Międzynarodowe Lotnisko Ben Gurion (TLV), zwane czasami Międzynarodowym Lotniskiem w Tel Awiwie. Jest to największe i najbardziej ruchliwe międzynarodowe lotnisko w Izraelu, które znajduje się w odległości 19 km na południowy-wschód od miasta. Lotnisko Ben Guriona jest głównym portem lotniczym dla ruchu towarowego i pasażerskiego. 

Co więcej, lotnisko posiada cztery pasy startowe i cztery terminale pasażerskie. Terminal trzeci jest wykorzystywany do obsługi lotów zagranicznych, terminal pierwszy służy do obsługi lotów krajowych, a terminal czwarty – do obsługi specjalnych wydarzeń. Lotnisko znajduje się przy Autostradzie nr 1, która stanowi główną drogę pomiędzy Tel Awiwem i Jerozolimą. W 2017 roku lotnisko obsłużyło 8 816 579 pasażerów zagranicznych i 404 961 pasażerów krajowych. Międzynarodowe Lotnisko w Tel Awiwie jest jednym z najbardziej chronionych portów lotniczych na świecie. 

Na Międzynarodowym Lotnisku w Tel Awiwie działa też wiele wypożyczalni samochodów, w tym Europcar, Hertz, Budget, Avis, Alamo, Cal Auto, Dollar i wiele innych. Korzystając z usług jednej z tych wypożyczalni twój pobyt w Tel Awiwie będzie łatwy i bezproblemowy. Ponadto masz tu szeroki wybór samochodów – auta typu SUV, Standard, Estate, Luxury, Convertible, Economy i wiele innych. 

Ruch uliczny

Tel Awiw posiada jedną z najlepiej rozwiniętych sieci dróg w kraju, a wszystkie drogi w mieście są w dobrym stanie. Z tego też względu podczas zwiedzania miasta będziesz się cieszyć jazdą. W Tel Awiwie jednak, podobnie jak w innych miastach na całym świecie, trzeba uważać na godziny szczytu. Podczas zwiedzania Tel Awiwu staraj się unikać Autostrady Ayalon (która znana jest też jako najdłuższy parking na świecie) w godzinach szczytu, które przypadają na okres od niedzieli do czwartku w godzinach 7:00 – 22:00 i 15:30 – 18:30. 

W Tel Awiwie obowiązują też, jak wszędzie, przepisy drogowe. Po pierwsze, wynajmując w Tel Awiwie samochód, upewnij się, że masz ukończone przynajmniej 21 lat. Jeśli chodzi o ograniczenie prędkości, to na obszarach miejskich wynosi ono 50 km/h, a na autostradach 90 km/h. Unikaj jazdy powyżej dozwolonej prędkości, aby nie łamać tych zasad. Jeśli z kolei chodzi o parkowanie, to do wyboru są różne opcje, zarówno krótko-, jak i długoterminowe.

polski