Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Kreta

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Kreta – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Kreta – Podręcznik

Kreta
Wynajem Aut Kreta

Wybierasz się na urlop na Kretę? Może skorzystasz z wypożyczalni samochodów, aby swobodnie zwiedzać tą przepiękną grecką wyspę? Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze polecamy dokonanie rezerwacji samochodu z wyprzedzeniem. 

Informacje o Krecie

Kreta jest największą z greckich wysp i piątą pod względem wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Jej powierzchnia wynosi około 8300 km2 (3200 mi2). Wyspa ma długość 260 km (161 mil), a jej szerokość to 60 km (37 mil). Na Krecie mieszka około 624 000 osób (2005), a cała populacja rozsiana jest między kilkoma większymi miastami oraz wieloma mniejszymi miejscowościami i wioskami. Najgęściej zaludnione obszary znajdują się na północnym wybrzeżu. 

Pod względem ukształtowania terenu Kreta zdominowana jest przez cztery pasma górskie. Najwyższym szczytem wyspy jest góra Ida wznosząca się na wysokość 2456 metrów n.p.m. Ukształtowanie wybrzeża jest zróżnicowane – od stromych klifów po plaże. 

Główną branżą gospodarki na Krecie jest turystyka. Każdego roku na wyspę przybywa około 2 miliony turystów skuszonych ekscytującą mieszanką zabytkowych atrakcji i przyjemnego klimatu. Lato na Krecie bywa bardzo gorące z charakterystycznym, chwilami bardzo silnym i suchym wiatrem. Najlepszym momentem na odwiedzenie wyspy jest wiosna lub jesień. Szczególnie jesienią możesz liczyć na stabilną pogodę i bardzo przyjemne temperatury. 

Stolicą Krety jest Heraklion. Miasto leży na północnym wybrzeżu i liczy około 140 000 mieszkańców. Tam też znajduje się międzynarodowe lotnisko, Port Lotniczy Heraklion, które obsługuje większość przybywających na wyspę turystów. W zachodniej części wyspy działa jeszcze jedno lotnisko, obsługujące ruch turystyczny. Znajduje się ono w sąsiedztwie miasta Chania, w którym mieszka około 56 000 osób. Chania jest drugim pod względem wielkości miastem Krety. Inne ważne miasta Krety to Retimno (około 41 000 mieszkańców), Jerapetra (około 23 000 mieszkańców), Ajos Nikolaos (około 20 000 mieszkańców), Sitia (około 14 000 mieszkańców) oraz Limin Chersonisu (około 9000 mieszkańców). 

Najważniejsze historyczne atrakcje Krety związane są z cywilizacją minojską ( około 2000-1400 lat p.n.e.), a najczęściej odwiedzanym miejscem są ruiny pałacu potężnego Knossosa znajdujące się 6 km od Heraklionu. Innymi miejscami, w których można znaleźć ruiny minojskie jest między innymi Hagia Triada na południu, Malia na północnym wschodzie oraz Gurnia i Kato Zakros na wschodzie. 

Kreta oferuje również wiele przepięknych krajobrazów. Dodatkową atrakcją poza górami i urokliwymi plażami jest wąwóz Samaria. Stanowi on część Parku Narodowego Samaria. To bardzo popularne miejsce wycieczek znajduje się na południe od miejscowości Chania. Wąwóz ma długość 17 km (10,5 mili) i 1 200 metrów (3937 stóp) głębokości. Warto również wspomnieć o fascynujących grotach na plaży w miejscowości Mátala znajdującej się na południowym wybrzeżu wyspy. 

Kreta jest najpopularniejszym miejscem w Grecji w zakresie wypożyczania samochodów. Wypożyczony samochód daje wyjątkowe możliwości odkrywania wyspy. Dzięki wcześniejszej rezerwacji samochodu zaoszczędzisz pieniądze. Jeśli zostawisz to na ostatnią chwilę przed wyjazdem, ceny będą znacznie wyższe. Nasza wyszukiwarka porówna dla Ciebie ceny oferowane przez większość wypożyczalni samochodów działających na Krecie i wskaże najkorzystniejszą ofertę. 

Lotnisko

Główne lotnisko Krety, Port Lotniczy Heraklion (HER), znajduje się w odległości 3 km (1,8 mili) na wschód od centrum Heraklionu. Nosi ono imię Nikosa Kazantzakisa. W hali przylotów znajdziesz stanowiska kilku wypożyczalni samochodów, takich jak Avis, Hertz, Europcar i Sixt. Jeśli dokonasz wcześniejszej rezerwacji pojazdu, obsługa przy stanowisku będzie znacznie szybsza. 

Ruch drogowy

Jakość sieci drogowej Krety jest bardzo zróżnicowana, jednak można zauważyć, że drogi wzdłuż północnego wybrzeża są w dużo lepszym stanie niż drogi w południowych rejonach wyspy. Warto również pamiętać o tym, że styl jazdy preferowany przez Kreteńczyków jest dość agresywny i wypadki oraz kolizje zdarzają się stosunkowo często. Zalecamy ostrożność i wzmożoną uwagę podczas jazdy samochodem. 

W centrum Heraklionu możesz napotkać trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego. Polecamy udanie się do portu w stolicy, gdzie dostępne są krótko i długoterminowe miejsca parkingowe. Jeśli wypożyczasz samochód podczas urlopu na Krecie, sprawdź wcześniej, czy Twój hotel oferuje miejsca parkingowe dla swoich gości. 

Wskazówki dla kierowców

Dzięki wypożyczonemu samochodowi uzyskasz możliwość organizacji samodzielnych całodniowych wycieczek po Krecie. Większość turystów odwiedza antyczne miasto Knossos, które znajduje się w odległości 7 km (4,3 mili) na zachód od Heraklionu. Jest to największe archeologiczne stanowisko na Krecie. Zobaczysz tu m.in. wielki pałac z minojskimi kolumnami, datowany na lata 1700-1400 p.n.e. 

Jeśli chcesz doświadczyć piękna przyrody, polecamy wycieczkę do wąwozu Samaria, który znajduje się w odległości 174 km (108 mil) na południowy zachód od Heraklionu. Jest to najdłuższy wąwóz w Europie. W roku 1962 jego obszar zyskał status parku narodowego. Trasa turystyczna zaczyna się na równinie Omalos, na wysokości 1227 metrów n.p.m. Wzdłuż szlaku zobaczysz unikalne rośliny, zwierzęta i wspaniałe krajobrazy. 

Innym znakomitym pomysłem na wykorzystanie wypożyczonego samochodu na Krecie jest wycieczka do Retimno. To trzecie pod względem wielkości miasto wyspy, w którym znajduje się piękny port i nadmorska promenada. Do najważniejszych atrakcji Retimno zaliczają się fontanna Rimondi, turecki meczet, forteca z roku 1587 oraz muzeum archeologiczne. Retimno znajduje się w odległości 80 km (50 mil) na zachód od Heraklionu.