Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Lyon

Planujesz wypożyczyć samochód podczas podróży do Lyonu? Spokojnie, będziesz mieć w czym wybierać. Dużą część wypożyczalni znajdziesz już na lotnisku. Wiele z nich jest przystępnych cenowo i oferuje łatwy proces aplikacji. Wypożyczenie samochodu umożliwi ci łatwe i przyjemne zwiedzanie miasta we własnym tempie. Takie rozwiązanie zapewni ci także dostateczną prywatność, dzięki czemu będziesz mógł w pełni cieszyć się podróżą.

Przewodnik po Lyonie

Lyon
Wynajem Aut Lyon

Lyon jest trzecim co do wielkości miastem we Francji i jednym z największych obszarów miejskich w tym kraju. Miasto jest położone we wschodniej części Francji. Paryż znajduje się około 470 km na południe od miasta. Z Lyonu niedaleko jest też do Marsylii położonej 320 km na północ oraz do Saint-Étienne, które znajduje się 56 km na północny wschód. Według danych z 2015 roku populacja Lyonu wynosi 513 275 osób. Miasto znane jest z silnej gospodarki. PKB w 2012 roku wyniosło 74 miliardy euro przy prognozowanym rocznym wzroście. 

Mocna gospodarka wynika z faktu, że Lyon jest siedzibą wielu dużych firm, takich jak Groupe SEB, Descours & Cabaud, Sanofi Pasteur, Norbert Dentressangle i Renault Trucks. Miasto posiada też rozbudowaną infrastrukturę edukacyjną, do której należy 29 uniwersytetów i uczelni wyższych oraz liczne szkoły podstawowe i licea. Poza tymi zaletami Lyon szczyci się też zróżnicowanym życiem kulturalnym, które obejmuje wiele aspektów ludzkiej codzienności. Niektóre przykłady miejsc związanych z kulturą to: 

  • Opera 
  • Muzeum 
  • Sport (piłka nożna, rugby, pływanie) 
  • Sztuka 

Jest kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Lyonie. Sprawdź, czy te znajdujące się wśród naszych sugestii, trafiły już na twoją listę. Pierwsze warte odwiedzenia miejsce to Starożytny Teatr Fourvière. Tę monumentalną budowlę wzniesiono w XV wieku p.n.e. Cechuje się wyjątkowym okrągłym kształtem, który czyni ją główną atrakcją turystyczną Lyonu. Podczas dorocznego festiwalu Nuits de Fourvière, odbywającego się tam od czerwca do lipca, zwiedzający mają szansę uczestniczyć w niezapomnianych przedstawieniach teatralnych, tanecznych, muzycznych, a nawet cyrkowych. 

Jeśli uwielbiasz historię, z pewnością zainteresuje cię muzeum Gallo-Romain de Lyon-Fourvière. Wśród jego eksponatów znajduje się wiele unikalnych archeologicznych okazów jak dawne rzeźby, biżuteria czy też inskrypcje. Inne lubiane przez turystów miejsce to Aquarium de Lyon, które zabierze cię w wodną podróż po oceanie i pozwoli podziwiać ponad 300 gatunków ryb w ponad 45 akwariach. Przyciągnięci tym bogactwem zwiedzający mogą podziwiać olśniewające piękno ponad 5000 ryb. Akwarium zachwyca również zapierającym dech w piersiach wnętrzem pełnym pomysłowych dekoracji, na przykład porzuconych wraków. 

Zwiedzaj wypożyczonym samochodem

Po wypożyczeniu auta możesz już wyruszyć, by poznawać okoliczne miasta i cieszyć się pięknymi widokami. To właśnie jedna z zalet poruszania się samochodem. Nie ma ograniczeń co do kierunku zwiedzania, a wszystko dostosowujesz do własnych preferencji. Możesz zacząć swoją podróż od ruszenia w kierunku Neuville-sur-Saône. Jest to miejscowość na terenie obszaru miejskiego Lyon we wschodniej części Francji. Znajduje się 15 km na północ od Lyonu. Pochodzi z niej wiele znanych osobistości, np. Jacques Chauviré, Adrien Ducrot i Ambroise Pauffert. 

Jeśli wciąż masz ochotę na zwiedzanie, możesz wybrać się do Saint-Romain-de-Jalionas, położonego 43,5 km na wschód od Lyonu. Miasto należy do regionu Rodan-Alpy w departamencie Isère. Znajdują się tam pozostałości po dawnej galo-rzymskiej willi. Podczas wizyty nie da się nie zauważyć mieszanki starożytności z nowoczesnością. Taka kombinacja zapewnia idealne warunki, aby wczuć się w historię tego miejsca przy jednoczesnej świadomości przemijającego czasu i obecnej teraźniejszości. 

Jeżeli nie opuściły cię jeszcze siły, do swojej listy zwiedzanych miejsc możesz dodać Tignieu-Jameyzie. Ten obszar znajduje się 41 km na zachód od Lyonu, a zamieszkuje go niewiele ponad 2000 osób. Podczas zwiedzania Tignieu-Jameyzie, możesz zajrzeć do kościoła Saint-Antoine, który jest jedną z najstarszych budowli w całym regionie. 

Na koniec jeszcze trzeba dodać, że nasza podróż nie byłaby kompletna, gdyby na liście zwiedzanych miejsc zabrakło Villefranche-sur-Saone, położonego tylko 36.4 km na północ od Lyonu. Ten obszar cieszy się silną gospodarką opierającą się na sprzedaży wina, tekstyliach, metalurgii i chemikaliach. Miasto jest też znane ze swojego zaangażowania sportowego i ma własną drużynę piłki nożnej, FC Villefranche. Wspaniałym gmachem, który z pewnością przykuwa uwagę, jest Kościół Notre-Dame des Marais. Jego konstrukcja zaczęła się pod koniec XIV wieku i zajęła prawie dwa stulecia. 

Lotniska

W pobliżu Lyonu znajduje się kilka lotnisk, z których największym jest Port Lotniczy Lyon-Saint Exupéry. To międzynarodowe lotnisko jest trzecim pod względem wielkości w całej Francji. Leży 20 km na południowy wschód centrum Lyonu. Lotnisko z trzema terminalami służy lokalnym i zagranicznym pasażerom pochodzącym z rozmaitych części świata. I to pomimo faktu, iż trzeci terminal po przekształceniu pełni jedynie podstawowe funkcje. 

Juz na lotnisku znajduje się wiele firm oferujących usługę wypożyczenia samochodów. Niektóre z nich to: Europ Car, Avis Cab i Thrifty. Port Lotniczy Lyon-Saint Exupéry jest często punktem startowym podróży do miejsc takich jak Ateny, Dublin, Moskwa i Casablanca (Maroko). Inne popularne lotnisko to Port Lotniczy Alpes–Isère, który znajduje się w odległości zaledwie 71 km od lotniska Lyon-Saint Exupéry i obecnie obsługuje ponad 450 000 pasażerów rocznie. 

Na lotnisku Alpes–Isère również można znaleźć wiele firm zajmujących się wynajmem samochodów. Są to między innymi tak znane marki jak Hertz czy Sixt. Proces wypożyczenia samochodu jest szybki i prosty, a niejedna z wypożyczalni umożliwia nawet zrobienie tego w całości przez Internet. Warto jeszcze wspomnieć, że wielu z pasażerów przepływających przez to lotnisko podróżuje sezonowo do Guernsey, Londynu i Bristolu. 

Warunki drogowe

Ogólnie rzecz biorąc, Lyon cechuje się dobrze połączoną siecią dróg, głownie z powodu tego, że jest znaczącym centrum handlu dla wielu przedsiębiorstw. Miasto znajduje się w centrum gęstej sieci dróg oraz w punkcie przecięcia się kilku autostrad. Dla przykładu, prowadzi tu trasa A43 łącząca Lyon z Paryżem i A6 w kierunku Marsylii. Natomiast, jeśli chcesz się dostać do Genewy, wybierzesz drogę A47, a do Grenoble – A6. 

Przeważnie limit prędkości w Lyonie wynosi 70 km/h, nawet na autostradach. Choć kiedyś było to 90 km/h, podjęto pewne ograniczenia, żeby zmniejszyć ilość wydalanych spalin i poprawić jakość powietrza w mieście. Jednak jeśli tylko będziesz się trzymać nałożonych limitów prędkości i podstawowych zasad jazdy, nie powinny cię spotkać żadne problemy. Poruszanie się po Lyonie nie jest trudnie i prawdopodobnie nie różni się zbytnio od twoich obecnych przyzwyczajeń. 

Pamiętaj, żeby przypomnieć sobie dokładnie zasady rządzące ruchem ulicznym jeszcze przed chwyceniem za kierownicę. Reguły mijania są dość proste – samochód jadący pod górę ma pierwszeństwo przed tym jadącym z górki, autobus ma pierwszeństwo przed ciężarówką, grupa samochodów ma pierwszeństwo przed pojedynczym pojazdem, a cięższe ciężarówki mają pierwszeństwo nad tymi lżejszymi. Ponadto, w mieście znajdziesz kilka miejsc, gdzie możesz zaparkować, na przykład Parc Opéra w Tolozan, Q-Park, Parking LPA i Parking Fosse aux Ours.