Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Biarritz

Jeśli chcesz spędzić wakacje w Biarritz, najlepiej zdecyduj się na wynajem samochodu. Dzięki temu będziesz mógł poruszać się swobodnie po mieście i zwiedzisz wszystkie najciekawsze miejsca we własnym tempie. W pobliżu lotniska i w okolicach miasta znajdziesz wiele dobrych wypożyczalni.

Przewodnik po Biarritz

Biarritz

Wynajem Aut Biarritz

Biarritz znajduje się we Francji i początkowo było tylko małą rybacką wioską, zanim stało się modne w 1854 r. za sprawą Napoelona III. Historycznie rzecz biorąc, to Brytyjczycy przyczynili się głównie do rozwoju miasta jako zimowego kurortu. Dzięki wizytom królowej Wiktorii, Edwarda VII, a także króla Hiszpanii Alfonsa XIII, Biarritz stało się znane jako Królowa Kurortów i Kurort Królów. Z tego względu szybko stało się świetnym punktem turystycznym. Do miejscowości leżących wokół Biarritz zaliczają się również hiszpańskie miasta San Sebastian, Viktoria i Bilbao

Z populacją sięgającą ponad 25,000 osób to majestatyczne nadmorskie miasto położone w południowo-zachodniej Francji stanowi jedną z głównych turystycznych atrakcji regionu, a także ważny punkt na mapie surferów. Kiedy odwiedzisz Biarritz, poznasz jego niesamowitych mieszkańców i z pewnością poczujesz się wśród nich, jak w domu. Ciesz się różnorodnością krajobrazów i plażami tego radosnego nadmorskiego kurortu, a także luksusowymi hotelami pamiętającymi czasy jego największego rozkwitu. 

W najzimniejsze dni temperatura w Biarritz może zejść poniżej 10 °C. Jeśli chcesz tego doświadczyć, odwiedź je w grudniu lub styczniu. Jeśli jednak interesują Cię najgorętsze dni, z temperaturami sięgającymi 25 °C, przyjedź tu między czerwcem a sierpniem. Żeby w pełni skorzystać z wszystkich atrakcji Biarritz, najlepiej odwiedzić je właśnie w cieplejszych okresach. 

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić w Biarritz, by uczynić swój wyjazd niezapomnianym. Możesz np. odwiedzić lokalne restauracje i posmakować specjałów baskijskiej kuchni. Możesz też posurfować wzdłuż plaż Biarritz, podziwiać zachód słońca na La Grande Plage, czy zwiedzić historyczne zabytki. Miasto oferuje niezliczone atrakcje i dlatego Twoja wizyta z pewnością okaże się ekscytująca i na długo zapadnie Ci w pamięć. 

Zwiedzaj wypożyczonym samochodem

Jest mnóstwo miejsc wartych zobaczenia w Biarritz. Jednym z najbardziej ekscytujących jest Phare de Biarritz, jedno z najbardziej malowniczych miejsc we Francji. Zlokalizowane w Anglet, daje z jednej strony fantastyczny widok na morze, a z drugiej wspaniałą panoramę miasta. Czas potrzebny, by dostać się do Phare de Biarritz wynajętym samochodem z lotniska przez Boulevard du BAB to około 9 minut, odległość to zaledwie 4,8 km. 

Wynajętym samochodem możesz również pojechać do Cité de l’Océan et du Surf, czyli muzeum oceanu. Jeśli jesteś fanem wirtualnej rzeczywistości, na pewno docenisz czas spędzony w muzeum, ze względu na liczne interaktywne wystawy. Jeśli chcesz tam dojechać wynajętym samochodem, możesz tam dotrzeć z lotniska przez Boulevard Marcel Dassault w mniej niż 10 minut, dystans to ok. 3,8 km. 

Poza tym możesz też odwiedzić którąś z rozmaitych restauracji Biarritz, by skosztować lokalnej lub międzynarodowej kuchni, w zależności od Twoich preferencji. Jedną z restauracji wartych polecenia jest Nahia, zlokalizowana w Halle Darla. Dystans między lotniskiem a restauracją to ok. 1,6 km, dojedziesz tam wypożyczonym samochodem w 3 minuty. Możesz też zjeść w restauracjach L’Impertinent, Le Bistrot Gourmet, L’Entre Deux, a także wielu innych. 

Lotniska

Jest tylko jedno lotnisko w Biarritz, ale wokół miasta znajdziesz ich jeszcze kilka. Z lotniska Biarritz możesz dostać się łatwo do wielu europejskich miast. Funkcjonuje pod nazwami Aéroport de Biarritz lub Biarritz Airport, jest wyposażone w dwa rękawy lotnicze, 7 bramek i rocznie może obsłużyć nawet 1,400,000 pasażerów. Jednymi z najpopularniejszych połączeń dostępnych na lotnisku w Biarritz są loty do Paryża, Lyonu i Brukseli. 

Jeśli interesują Cię inne połączenia, możesz po prostu odwiedzić stronę lotniska i ściągnąć rozkład lotów. Jeśli tylko chcesz, możesz zarezerwować w porę lot do którejkolwiek z dostępnych destynacji. Dzięki temu będziesz miał czas cieszyć się pobytem w tym pięknym mieście bez stresowania się uciążliwymi drobnostkami. 

Co ciekawe, na samym lotnisku znajdziesz kilka wypożyczalni samochodów. Są tam Tripndrive Aéroport Biarritz-Anglet-Bayonne – Location de Voiture, Sixt Biarritz Aéroport, Enterprise Rent-A-Car – Aéroport de Biarritz, Europcar i wiele innych. W każdej z nich znajdziesz samochód spełniający Twoje wymagania. 

Ruch drogowy

Jedną z rzeczy, która spodoba Ci się w Biarritz, jest wspaniała sieć dróg. Prowadząc wynajęty samochód, docenisz ich jakość, a dotarcie do celu okaże się łatwe. Tym niemniej, musisz przestrzegać pewnych zasad, prowadząc auto w Biarritz i jedną z nich stanowią ograniczenia prędkości. Kiedy jedziesz po miejskich autostradach, limit to 110 km/h, a gdy nawierzchnia jest mokra, 100 km/h. Na krajowych drogach musisz się ograniczyć do 90 km/h i 80 km/h przy mokrej nawierzchni. 

Istnieje wiele miejsc parkingowych, między którymi możesz wybierać w zależności od tego, gdzie chcesz się udać. Będziesz miał wybór między długo- i krótkookresowymi parkingami, zależnie od tego, co będziesz planował robić. Niektóre z parkingów wartych polecenia to Halles Clemenceau, Sainte Eugénie, Gare Du Midi, Parking Indigo itd.

polski