Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Katowice

Nie możesz doczekać się nadchodzącego wyjazdu do Katowic? Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem auta, by twoja podróż przebiegła bez problemów, to dobrze trafiłeś! W mieście znajdziesz wiele wypożyczalni samochodów, a większość z nich ma swoje siedziby w centrum i w pobliżu lotniska. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wypożyczalni otwartej 24/7, czy może wolisz dokonać rezerwacji przez internet – na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Przewodnik po Katowicach

Katowice
Wynajem Aut Katowice

Choć Katowice często są pomijane, to miasto ma wiele do zaoferowania. I bez wątpienia odsłoni swoje tajemnice przed ciekawskim podróżnym. Katowice to stolica pięknego województwa śląskiego, które leży na południu Polski. Miasto jest znane z bogatego dziedzictwa przemysłowego, w tym kopalni węgla i hut. Do dnia dzisiejszego to drugie, po Warszawie, najmocniejsze pod względem PKB miasto w Polsce. To także doskonałe miejsce na pobyt, jeśli planujesz odwiedzić pobliski Kraków, Częstochowę albo Oświęcim (miejsce działania obozu koncentracyjnego Auschwitz). 

Miasto zamieszkuje około 300 tysięcy osób. Jednak wraz z przyległymi miejskimi terenami liczba ludności szacowana jest na 2-3 miliony osób. Możesz być jednak pewien, że znajdziesz to mnóstwo miejsc w których się rozerwiesz lub zrelaksujesz. Już zwykły spacer po mieście dostarczy ci wyjątkowych doświadczeń, bo po drodze zobaczysz przykłady niemal każdego stylu architektonicznego. Wyjątkowym miejscem jest centrum miasta dumnie nazywane „małym Paryżem”. 

Katowice to doskonałe połączenie ważnych historycznie miejsc z pełną życia sceną kulturalną, a to mówi wiele o jego dumnych, ale przyjaznych mieszkańcach. Wizyta na Rynku przeniesie cię w czasie i da szansę na podziwianie najstarszej zabudowy miasta. Jednak inne miejsca też poruszą twoje serce. Katowice goszczą wiele festiwali muzycznych, są siedzibą Akademii Muzycznej, Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i słynnego Spodka, hali koncertowo-sportowej, która swym kształtem przypomina UFO. 

Możliwe, że najbardziej interesującym i zaskakującym miejscem do odwiedzenia w trakcie pobytu w Katowicach są kopalnie węgla. Na początku może to wydawać się niezwykłe, ale możliwości spróbowania lokalnego piwa na głębokości 300 metrów pod ziemią nie da się z niczym porównać. W dodatku jest to połączone z pouczającą i interaktywną wycieczką, która sprawi, że zaczniesz szanować pracę górników. W przeciwieństwie do podziemnego chłodu, temperatura na powierzchni dochodzi do około 8 stopni Celsjusza w styczniu i do 32 stopni Celsjusza latem. 

Odkrywaj wypożyczonym samochodem

W Katowicach i w sąsiedztwie miasta roi się od miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z nich, szczególnie podziwianym, jest Nikiszowiec. Miejsce to kandyduje do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To niemal stuletnia część miasta, której znakiem rozpoznawczym jest czerwona cegła. Nikiszowiec został wybudowany jako miejsce dla górników i ich rodzin. Obecnie, turyści wciąż mogą odwiedzać oryginalne, robotnicze domy, które uznawane są za pomnik historii. Miejsce to dzielą od lotniska 42,4 kilometry, a podróż zajmuje około 45 minut. 

Miłośnicy przyrody będą zachwyceni urokliwą Doliną Trzech Stawów. Miejsce to jest doskonałe do ucieczki od miejskiego zgiełku, oazą pośrodku wiecznie zabieganego miasta. Znajduje się 39,5 kilometrów od lotniska, a podróż do tego malowniczego miejsca zajmuje 40 minut (lub 15 minut z Rynku). Tu możesz zrelaksować się na plaży, pograć w siatkówkę lub pojeździć na rowerze miejskim. Jeśli ci się poszczęści, może będziesz miał okazję posłuchać koncertu jednego z miejscowych artystów. 

Nie mniej ważne jest to, że to właśnie w Katowicach znajduje się Muzeum Śląskie, jedno z najbardziej imponujących muzeów w Polsce. Odwiedzający mogą dowiedzieć się o fascynującej historii regionu. Warto wspomnieć, że wystawa stała porusza delikatne kwestie, które przez lata uważane były za temat tabu. Przykładem jest niemieckie kulturowe dziedzictwo Śląska. Muzeum znajduje się 38,4 kilometrów od lotniska. Samochodem można tu dojechać w około 40 minut. 

Lotniska

W pobliżu miasta znajduje się tylko jedno lotnisko. To mieści się około 40 kilometrów na północ od centrum. Port lotniczy Katowice jest czwartym – pod względem liczby pasażerów – lotniskiem w Polsce. Obsługuje loty rejsowe i czarterowe do 105 miejsc w 41 krajach. To dobre miejsce do rozpoczęcia podróży do miejsc takich jak Rodos, Antalya, czy Wyspy Kanaryjskie. 

Port lotniczy Katowice, znany również jako Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice, uważane jest za to o dobrych warunkach atmosferycznych. A to oznacza, że średnio jest tu mniej dni, gdy loty są anulowane albo opóźnione z powodu złej pogody. Lotnisko ma trzy terminale, gdzie pasażerowie mogą posilić się, wypić kawę i zrelaksować przed lotem. 

Na lotnisku możesz wybierać z miejscowych, jak i międzynarodowych wypożyczalni samochodów. Swoje siedziby mają tu między innymi: Hertz, Europcar, Sixt, Jolcar, GT-CARS, budget.pl, express.pl i RentCar.pl. Możesz wybierać spośród różnych modeli i typów aut, a nawet wynająć kierowcę. Każda z wybranych opcji zapewni ci miłą i wygodną podróż. 

Ruch uliczny

W Katowicach, podobnie jak i w innych miastach, ruch uliczny nie powinien być problemem. A przynajmniej tak długo, jak długo unikasz godzin szczytu. Kiedy podróżujesz po mieście najlepiej używać map online lub funkcji GPS. Dzięki temu twoja jazda będzie bezproblemowa, unikniesz niespodziewanych korków, czy wypadków. Po dojeździe na miejsce możesz skorzystać z jednej z wielu opcji parkingowych. Możesz wybrać parking krótko- albo długoterminowy, strzeżony lub nie. Za miejsce parkingowe możesz też zapłacić korzystając z aplikacji mobilnej. Nie zapominaj jednak, że ścisłe centrum miasta jest obszarem wolnym od samochodów. 

Drogi są ogólnie w dobrym stanie, a co roku powstają kolejne. Na lotnisko i do innych miast można dojechać autostradą lub drogą ekspresową. Ważne, by nie zapomnieć, że obowiązują na nich ograniczenia prędkości. Na autostradach to 140 kilometrów na godzinę i 100-120 kilometrów na godzinę na drogach ekspresowych. Limit prędkości w terenie zabudowanym to 50 kilometrów na godzinę i 90 kilometrów na godzinę na pozostałych drogach. Warto jednak uważać na znaki, bo te mogą wprowadzać ograniczenia prędkości.