Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Tromsø

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Tromsø – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Tromsø – Podręcznik

Tromsø
Wynajem Aut Tromsø

Szukasz dobrej oferty wynajmu samochodu w Tromsø? Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, porównując ceny wynajmu samochodów w różnych wypożyczalniach w Tromsø i opłaca się zarezerwować samochód z dużym wyprzedzeniem. Wynajem samochodu w Tromsø jest bardzo popularny i wiele osób decyduje się na odbiór auta już na lotnisku. Podróżując wynajętym samochodem, możesz cieszyć się swobodą jazdy na własnych warunkach i odkrywać piękną przyrodę północnej Norwegii

Ogólne informacje o Tromsø

Tromsø jest największym miastem w północnej Norwegii, położonym w hrabstwie Troms. Gmina liczy około 72 000 mieszkańców. Centrum miasta znajduje się na wyspie Tromsøya nad Morzem Norweskim. W Tromsø swoją siedzibę ma Norweski Instytut Polarny. Można tu również zwiedzić centrum rozrywki Polaria, które zostało otwarte w 1998 roku. Oprócz wystawy o lodzie i klimacie, w Polarii znajduje się akwarium z arktycznymi roślinami morskimi, rybami i zwierzętami. W kinie funkcjonującym na jej terenie wyświetlane są filmy panoramiczne o zorzy polarnej, którą także można podziwiać zimą w Tromsø. 

Tromsø posiada bogatą ofertę kulturalną obejmującą teatr, orkiestrę symfoniczną i Muzeum Sztuki Północnej Norwegii. Miasto organizuje również kilka corocznych festiwali, w tym festiwal filmowy i festiwal Northern Lights, czyli festiwal zorzy polarnej w styczniu, a także festiwal żywności we wrześniu i festiwal jazzowy w listopadzie. 

Pozostałe atrakcje w Tromsø to m.in. kościół w Tromsdalen z 1965 roku („Katedra Arktyczna”), kościół w Tromsø z 1861 roku, a także Skansen – z budynkami z 1789 roku oraz Muzeum Polarne. 

Tromsø jest również znane z tętniącego życia nocnego, z wieloma restauracjami, barami i klubami nocnymi. Miasto jest także idealnym miejscem na zrobienie zakupów w niezależnych sklepach i centrach handlowych. 

Lotnisko

Lotnisko w Tromsø (TOS) znajduje się w Langnes, 6 km na północny zachód od centrum miasta. Na lotnisku przy stanowiskach odprawy na parterze można znaleźć kilka wypożyczalni samochodów, w tym Avis, Hertz, Europcar, Budget i Sixt. 

Poruszając się wynajętym pojazdem w Tromsø możesz wybrać się na wiele krótszych oraz dłuższych wypraw samochodowych. Miasto Narvik leży 250 km od Tromsø, a odległość do Harstad wynosi 300 km. 

Wskazówki dotyczące jazdy

Jeśli lubisz piękną przyrodę, powinieneś wybrać się do Lyngsalpan, położonego 77 km na wschód od Tromsø. Lyngsalpan to chroniony obszar górski w hrabstwie Troms, ze spektakularnymi górami, fiordami oraz wyspami. Najwyższym szczytem jest Jiehkkevárri, wznoszący się na wysokość 1834 m n.p.m. Miejsce to zachęca do obcowania z naturą, wędrówek po górach oraz wędkarstwa morskiego. Aby dostać się do Lyngsalpan, należy skorzystać z promu ze Svensby do Breivikeidet i przejechać przez Ullsfjord. 

Jeśli podróżujesz do Tromsø latem, warto wybrać się na wycieczkę i zobaczyć cud natury, Sommarøy, położony 56 km na południowy zachód od centrum miasta. Sommarøy to mała wioska rybacka z kuszącymi plażami i białym piaskiem. Z Sommarøy roztacza się widok na skalistą wyspę Håja. Szczególny kształt wyspy zainspirował architekta, który zaprojektował „Arktyczną Katedrę” w Tromsø.