Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Ålesund

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Ålesund – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Ålesund – Podręcznik

wynajem aut ålesund

Szukasz możliwości taniego wynajmu samochodu w Ålesund? Może chcesz, aby Twoje auto było gotowe do odbioru już na lotnisku? Możesz wybierać spośród wielu typów pojazdów, a dzięki porównaniu cen różnych wypożyczalni, znajdziesz najlepszą z dostępnych ofert. 

Informacje o Ålesund

Nadmorskie miasto Ålesund położone jest w norweskim Sunnmøre w regionie Møre og Romsdal. Mieszka w nim około 50 000 osób. Miasto słynie z tętniącego życiem portu rybackiego i architektury w stylu Art Noveau. W centrum miasta można zwiedzić Jugendstilsenteret – centrum stylu Art Noveau poświęcone wyjątkowej architektonicznej historii Ålesund. Inne interesujące obiekty, które można zobaczyć, to kościół z roku 1909, Muzeum Ålesund, muzeum sztuki KUBE, Muzeum Rybołówstwa i Atlanterhavsparken – duże i popularne akwarium. Atrakcją jest również spacer na górę Aksla, skąd rozciąga się najlepszy widok na Ålesund, archipelag i Alpy Sunnmøre. 

Lotnisko

Lotnisko Ålesund – Vigra (AES) znajduje się w odległości 18 km na północ od centrum miasta. Na lotnisku swe stanowiska ma pięć wypożyczalni samochodów: Avis, Hertz, Budget, Europcar i Sixt. Jeśli dokonasz rezerwacji pojazdu przed dotarciem na lotnisko, obsługa w biurze wypożyczalni będzie znacznie szybsza. 

Wskazówki dla kierowców

Ålesund to doskonały punkt startu dla wycieczek, na które wyruszysz wynajętym autem. Jedna z nich to wyprawa do zagrody Ivara Aasena w Ørsta, położonej 65 km na południe od miasta. Ivar Aasen (1813-1896) był norweskim lingwistą i poetą, który dorastał w miejscu obecnego muzeum i centrum dokumentacji literatury w języku nynorsk. Ekspozycje poświęcono językowi, literaturze, architekturze, sztuce i muzyce. Aby tam dotrzeć, należy skorzystać z połączenia promowego między Solavågen i Festøya. 

Popularnym celem wyjazdów jest również Geiranger i fiord Geiranger położony 108 km na południowy wschód od Ålesund. Fiord Geiranger wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest on otoczony ośnieżonymi szczytami, wysokimi wodospadami i zielonymi dolinami. 

Znanym i popularnym punktem widokowym nad fiordem Geiranger jest Flydalsjuvet, położony 4 km na południe od Geiranger na autostradzie Rv63. W tym miejscu znajduje się także parking dla zwiedzających.