Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Cancun

Odwiedzasz Cancun tego lata? To bardzo dobry pomysł. To miasto jest po prostu niesamowite. Jeśli chcesz zwiedzić to wspaniałe wybrzeże, warto skorzystać z wypożyczalni samochodów. Skorzystanie z samochodu daje Ci swobodę i elastyczność w podróży. Dodatkowo nie przepłacisz i nie będziesz musiał korzystać z komunikacji zbiorowej wraz z tłumami turystów.

Przewodnik po Cancun

Wynajem Samochodów Cancun
Wynajem Aut Cancun

Cancun to meksykańskie miasto, które leży na Półwyspie Jukatan i graniczy z morzem Karaibskim. Jest stolicą najbardziej wysuniętego na wschód stanu Meksyku – Quintana Roo. Poza tym, Cancun jest znane z licznych kurortów, piaszczystych plaż oraz tętniącego życia nocnego. To nadmorskie miasto składa się z dwóch różnych obszarów. Należą do nich tradycyjne śródmieście znane jako El Centro, oraz centrum miasta – Zona Hotelera. W części śródmiejskiej znajdują się wszystkie kluby nocne, restauracje i nadmorskie hotele. 

Z populacją mniejszą niż 700 000 osób, zajmującą około 1 979 km², Cancun prawdopodobnie jest jednym z najgęściej zaludnionych obszarów w całym Meksyku. W konsekwencji, jest to bardzo przyjazne miejsce dla turystów. Panująca temperatura jest tu bardzo przyjemna i wynosi średnio około 21 stopni. Początek grudnia i kwiecień to najlepsze momenty na zwiedzanie Cancun. Z kolei najbardziej deszczowe miesiące to wrzesień i październik. 

Zapewne słyszałeś dużo o Cancun i jego imprezowej reputacji. Cóż, to zdecydowanie prawda, ale słoneczne Cancun ma o wiele więcej do zaoferowania, niż tylko kluby i imprezy. Znajdziesz tu wiele wspaniałych kurortów o swobodnej atmosferze, które zaspokoją zarówno potrzeby rodzin, jak i osób chcących doświadczyć niesamowitego klimatu Jukatanu. Znajdziesz tu ruiny osad Majów, w tym Yamil Lu’um i El Rey, rozpadającą się wieżę z szarego kamienia. 

Tutaj mistyczne i imponujące ruiny poprowadzą Cię przez historię, aż do cywilizacji Majów. Mówi się, że Cancun pojawił się na mapach po raz pierwszy już w XVIII wieku. Znaczenie słowa „Cancun” do dziś nie jest znane. Mówi się, że pierwotnie to miasto osadzone na półwyspie zamieszkiwały tylko trzy osoby. Ale nie musisz czytać tych opowieści. Po prostu wybierz się na wycieczkę do Cancun i usłysz legendy na własne uszy od miejscowych! 

Zwiedzaj wynajętym autem

To miasto obfituje w miejsca warte odwiedzenia. Z wypożyczonym samochodem nigdy nie będziesz się nudzić. Możesz odwiedzić podwodne muzeum Cancun. Wystarczy 30-minutowa podróż (10 mil), by dotrzeć na plażę z około 500 rzeźbami naturalnej wielkości. Jest to prawdopodobnie jedna z największych atrakcji podwodnych na świecie stworzonych ręką człowieka. Chcesz się bliżej przyjrzeć? Możesz wskoczyć na łódź wycieczkową i dowiedzieć się więcej od doświadczonego przewodnika. 

Jeśli kochasz skoki ze spadochronem i nurkowanie, Cancun jest z pewnością jednym z miejsc, które powinieneś odwiedzić. Krótka przejażdżka na dystancie około 27 mil (40 minut) pozwoli Ci dotrzeć na plażę. Tutaj można nurkować w jednych z największych na świecie podwodnych jaskiniach. Rozciągają się one na dystasie 140 km i około 5 km głębokości, co czyni je niesamowitym miejscem do zwiedzania i odkrywania. Jeden z takich naturalnie występujących cudów natury znany jest pod nazwą Ox Bel Ha. 

Jednym z miejsc, które bez wątpienia musisz odwiedzić w Cancun, są ruiny starożytnych Majów – Chichén Itzá. Atrakcja jest oddalona od miasta o 150 mil (3 godziny jazdy) autostradą. Na miejscu dowiesz się więcej o historii miasta oraz jego powiązaniach z religią. 

Lotniska

Cancun jest obsługiwane tylko przez jedno lotnisko znane jako Cancun International Airport. Jest to drugie najbardziej ruchliwe lotnisko w Meksyku i przyjmuje ponad 25 milionów pasażerów rocznie. Możesz tu polecieć do ponad 133 miejsc na całym świecie – obsługę lotniska zapewnia aż 44 linie lotnicze. 

Lotnisko to znajduje się około 12 mil (20 min) jazdy samochodem od centrum miasta. Lotnisko jest doskonale zorganizowane. Możesz być pewien, że poruszanie się po jego terenie, a także procedura odprawy będą szybkie i bezproblemowe. Dodatkowo, w jego obrębie znajduje się wiele kawiarni. 

Na terenie międzynarodowego lotniska w Cancún znajduje się wiele wypożyczalni samochodów, co sprawia, że wynajem samochodu jest bardzo łatwy. Dzięki renomowanym wypożyczalniom samochodów, takim jak Hertz, Budget czy Thrifty, zawsze znajdziesz odpowiedni dla Ciebie samochód. Autobusy wahadłowe z pewnością ułatwią Ci podróż z lotniska do wybranej wypożyczalni. 

Ruch uliczny

Jedną z najwspanialszych cech tego miasta jest doskonały stan dróg. Można tu dojechać do hotelu lub do innych miejsc praktycznie bez korków. Warto jednak pamiętać, że niekiedy rano i wieczorem, w godzinach szczytu, zdarzają się drobne zatory drogowe. Warto do tego dopasować swój plan podróży. 

Dodatkowo, aby Twoje podróże po Cancun były bezproblemowe, zainstaluj aplikację Google Maps na Twoim smartfonie. Na terenie miasta znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe i zawsze należy tu przestrzegać zasad ruchu drogowego. Upewnij się, że przestrzegasz ograniczeń prędkości za każdym razem, gdy poruszasz się po Cancun lub jego przedmieściach.