Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Ryga

Jeśli wybierasz się do Rygi lub innego miasta Łotwy, wypożyczenie samochodu zwiększy twoją wygodę podróżowania. Wypożyczenie samochodu jest popularną opcją w przypadku wyjazdów biznesowych, a także przy spędzaniu czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jedną z głównych korzyści wynajmu auta jest możliwość zwiedzenia całego miasta w przystępnej cenie. Sprawdźmy, jakie rodzaje usług wynajmu są dostępne i jak wybrać tą najlepszą.

Przewodnik po Rydze

Ryga

Wynajem Aut Ryga

Ryga jest stolicą Łotwy. W roku 2019 liczba mieszkańców miasta wynosiła 632 614 osób. To znacznie więcej niż w innych miastach Łotwy. Co więcej, liczba mieszkańców Rygi to jedna dziesiąta wszystkich mieszkańców trzech krajów bałtyckich. Powierzchnia Rygi obejmuje około 303 km kwadratowych i leży na wysokości od 1 do 10 metrów nad poziomem morza. Miasto powstało w XII wieku i jest jednym z najstarszych w Europie. Dawniej należało do Ligi Hanzeatyckiej. Stare Miasto Rygi znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 

Zabytkowe śródmieście Rygi słynie z architektury w stylu Art Nouveau oraz drewnianych domów. Miasto zyskało popularność po szczycie NATO, który odbył się tu w 2006 roku, a także po Konkursie Piosenki Eurowizja 2003 i Mistrzostwach Świata Kobiet w curlingu. Ryga dysponuje dużym i ruchliwym portem lotniczym, który obsługuje tysiące podróżnych. W roku 2016 do Rygi przybyło ponad 1,3 mln ludzi, zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Miasto jest członkiem Związku Miast Bałtyckich oraz Związku Stolic Unii Europejskiej. Działa tu ponad 100 klubów sportowych. 

  • Ryga jest obsługiwana przez Międzynarodowy Port Lotniczy Ryga. 
  • Jest on największym i najbardziej ruchliwym lotniskiem w krajach bałtyckich. 

Plavnieki to dzielnica Rygi, która leży na prawym brzegu rzeki Dźwina. Przez wiele lat obszar dzielnicy wykorzystywany był do celów rolniczych. Plavnieki znajduje się mniej więcej 6,6 km od centrum Rygi. W roku 1978 założono tu wiele osiedli mieszkaniowych i centrów handlowych, a większość obecnych budynków tej dzielnicy zbudowano w latach 80. ubiegłego wieku. Plavnieki jest gęsto zaludniona i słynie z bogatego życia historycznego, kulturalnego i gospodarczego. W roku 2018 mieszkało tu 47 185 osób. Dzielnica zajmuje obszar 2986 km kwadratowych. 

Dreilini znajduje się w odległości około 8 kilometrów od centrum Rygi. Ta dzielnica leży na wschodnich obrzeżach miasta i można tu zobaczyć jedne z najpiękniejszych budynków w stylu wiejskim. Część z tych budynków znajdziesz przy ulicy Baltinavas. Ich budowa rozpoczęła się w latach 80. ubiegłego wieku, a pierwsi mieszkańcy wprowadzili się w roku 2004. Dziś część budynków przechodzi renowację, aby Dreilini przyciągała większą liczbę turystów. Główne atrakcje Rygi to Pomnik Wolności, Dom Bractwa Czarnogłowych i Hale Targowe. 

Zwiedzaj swoim wypożyczonym samochodem

Słynne Łotewskie Muzeum Etnograficzne znajduje się na obrzeżach Rygi, nad brzegiem jeziora Juglas. Muzeum leży w odległości około 14 kilometrów od centrum miasta. Wypożyczonym samochodem dotrzesz tam w ciągu zaledwie 20 minut. Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających w roku 1932, a obecnie obejmuje blisko 120 zabytkowych budynków i obiektów drewnianej architektury ludowej. Skansen organizuje wiele wydarzeń kulturalnych, takich jak festiwale rzemiosła i tradycji, a także koncerty folkowe. Wydarzenia te promują kulturę i tradycję Łotwy. 

Ryski Ogród Zoologiczny znajduje się w Mežaparks na zachodnim brzegu jeziora Ķīšezers. Mieszka w nim ponad 3500 zwierząt. Każdego roku ogród odwiedza ponad 250 000 gości. Zoo leży w odległości 8,9 kilometra od centrum miasta, a dojazd do tej atrakcji wypożyczonym samochodem nie zajmie Ci więcej niż 15 minut. Ogród Zoologiczny oferuje wiele możliwości sponsorskich, co znaczy, że możesz objąć honorową opiekę nad wybranym zwierzakiem, jeśli wpłacisz odpowiednią sumę pieniędzy. W roku 1988 Zoo zajęło się ochroną rzekotki drzewnej. Obecnie płaz ten występuje w różnych rejonach Kurlandii. 

Ryskie Muzeum Motoryzacji to jedno z większych muzeów zabytkowych samochodów na świecie. Mieści się ono w odległości 11,4 kilometrów od centrum miasta. Możesz tam dotrzeć w ciągu 20-30 minut, w zależności od rodzaju wypożyczonego samochodu. Od roku 1992 muzeum jest członkiem IATM-ICOM (Międzynarodowego Stowarzyszenia Muzeów Transportu i Komunikacji). Dużą atrakcją jest fakt, że muzeum posiada klub sportowy i kawiarnię. Budynek muzeum został zaprojektowany przez architekta Viktorsa Valgumsa i od wielu lat jest nazywane muzeum państwowym. 

Ogród Vērmane to popularne miejsce spotkań mieszkańców Rygi. Ogród został założony w roku 1814 i zajmuje powierzchnię około 4 hektarów. Stara nazwa ogrodu to Wöhrmann Park. Vērmane leży w odległości 2,8 kilometra od centrum miasta i dzięki wypożyczonemu samochodowi dotrzesz tam w ciągu 8-10 minut. Park słynie z wysokich i egzotycznych drzew oraz pięknych kwiatów. Mieści się tam również restauracja, w której wraz z rodziną lub przyjaciółmi możesz odpocząć i zrelaksować się przy smacznym posiłku. 

Lotniska

Międzynarodowy Port Lotniczy Ryga to największe lotnisko stolicy Łotwy. Jest ono hubem dla linii lotniczych AmartLynx, RAF-Avia oraz airBaltic. Swoje stanowiska mają tutaj wypożyczalnie samochodów takie jak Sixt, Economy Bookings i EuropCar. Zachęcamy do zajrzenia na strony internetowe tych firm, aby poznać ich ofertę oraz warunki wypożyczenia. Przy lotnisku można również zatrzymać się na nocleg w jednym z następujących hoteli: Hotel Mara, Wellton Riverside Spa Hotel, Grand Palace Hotel oraz Rixwell Elefant Hotel. 

Lotnisko Spilve znajduje się w odległości 5 kilometrów od centrum Rygi. W latach 20. ubiegłego wieku było to pierwsze międzynarodowe lotnisko na Łotwie. Pobliskie hotele to The Fortress i Avitar Hotel Riga. Jeśli chcesz wypożyczyć samochód, proponujemy skorzystanie z usług ACE Rent A Car, Prime Car Rent, EuropCar Auto Noma lub Discover Cars. Sprawdź strony internetowe tych firm, aby poznać szczegóły dostępnych ofert. 

Międzynarodowy Port Lotniczy Lipawa leży w zachodniej części Łotwy. Podobnie jak Międzynarodowy Port Lotniczy Ryga, także jest głównym lotniskiem kraju. Od Rygi dzieli go odległość 210 kilometrów, a od granicy z Litwą tylko 55 kilometrów. Najbliższe hotele to Europa City Amrita Hotel, Liva Hotel oraz Art Hotel Roma Liepaja. Na tym lotnisku możesz wypożyczyć samochód z jednej z dostępnych wypożyczalni: Liepaja Airport Car Rental, Sixt. 

Ruch drogowy

Dzięki swej historii, Ryga jest miastem monocentrycznym, a w jego centrum pracuje ponad 36 procent mieszkańców. Z tego względu stan dróg w Rydze jest bardzo dobry, a cały układ ruchu drogowego jest świetnie utrzymany. W systemie komunikacyjnym miasta znajdują się również trzy mosty nad rzeką Dźwiną. Pomagają one rozładować ruch tranzytowy przez miasto, a także ruch docelowy do centrum Rygi. 

Dziennie przez Dźwinę przeprawia się ponad 400 tysięcy podróżnych, a połowa z nich korzysta przy tym z prywatnych lub wypożyczonych samochodów. Dlatego każdego dnia do centrum miasta wjeżdża znacząca liczba pojazdów. Poruszając się po Rydze musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach ruchu drogowego. Prowadząc samochód, zawsze musisz mieć przy sobie prawo jazdy i dokument tożsamości. 

Jako pasażer musisz mieć ze sobą paszport lub inny dokument tożsamości za każdym razem, gdy wybierasz się na zwiedzanie miejskich zabytków. Większość linii transportu publicznego dociera do centralnej części Rygi. Podobnie jak inne łotewskie miasta, Ryga również dysponuje kilkoma dużymi strefami parkingowymi. Są one oznaczone znakami P-zone. W różnych częściach miasta znajdują się również parkomaty. Kierowcy mogą również korzystać z piętrowych parkingów zlokalizowanych w różnych miejscach stolicy Łotwy.

polski