Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Santorini

Czy kiedykolwiek chciałeś zwiedzić wyspę? Jeśli tak, to Santorini powinno być jednym z najlepszych wyborów. Jest to jedno z popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów ze względu na niesamowite widoki i zabytki. Santorini to piękna wyspa o bogatej kulturze i historii. Oprócz tego, znajdziesz tam różne wypożyczalnie samochodów – skąd wypożyczysz auto na wyprawę. W tym artykule pokażemy najlepsze miejsca warte zobaczenia na wyspie. 

Przewodnik po Santorini

Santorini

Wynajem Aut Santorini

Santorini to wyspa położona w południowej części Morza Egejskiego, około 200 km na południowy wschód od Grecji kontynentalnej. Gmina obejmuje obie zamieszkane wyspy – Santorini, jak i Therasia; a także te niezamieszkane – Aspronisi, Palaia Kameni, Nea Kameni i Christiana. Ogółem, powierzchnia Santorini wynosi 90,623684 kilometrów kwadratowych. Santorini należy do jednostki regionalnej Thira. Chociaż ma małą populację (około 11 000), to odwiedza ją około 500 000 turystów rocznie. Mieszkańcy Santorini nazywani są Santorinianami. 

Mieszkańcy Santorini to dobrzy i przyjaźni ludzie. Ich językiem ojczystym jest grecki, ale z powodu wielkiego napływu turystów na wyspę, angielski stał się ich drugim językiem. Santorini to miejsce, gdzie miała miejsce jedna z największych erupcji wulkanicznych – erupcja minojska. Wydarzyła się ona około 3500 lat temu. Objęła centrum wyspy – wciąż można zobaczyć w mieście kilka warstw czerwonych skał wulkanicznych. Wyspa jest nadal aktywnym ośrodkiem wulkanicznym w całym południowo-egejskim łuku wulkanicznym. 

  • Językiem urzędowym na Santorini jest grecki 
  • Euro jest oficjalną walutą na wyspie 
  • Wyspa liczy około 11 000 mieszkańców 

Z ekonomicznego punktu widzenia, głównym przychodem Santorini jest turystyka. Oprócz turystyki, wyspa generuje dochody dzięki rolnictwu, a także dzięki przemysłowi winiarskiemu. Z PKB wynoszącym około 41,26 miliarda dolarów amerykańskich, w ciągu ostatnich lat Santorini nadal się rozwija. Nazwa wyspy pochodzi z XIII wieku i nawiązuje do Męczennicy Ireny Akwilejskiej, chrześcijańskiej świętej z Akwilei. Satorinianie nadal przestrzegają niektórych starych tradycji. Kultura ludzi dodaje uroku samej wyspie, czyniąc ją jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia. 

Klimat na Santorini jest sklasyfikowany jako półsuchy, o cechach podobnych do śródziemnomorskiego. Lata w mieście są suche i czasem towarzyszą im silne wiatry. Temperatura w mieście jest zwykle wyższa od czerwca do października, czasami może osiągnąć 28 stopni Celsjusza. Opady deszczu na Santorini są zgodne z klimatem śródziemnomorskim. Deszcz pada głównie wiosną i zimą, a średnia roczna suma opadów na wyspie wynosi 371 mm. Latem Santorini cieszy się większą ilością słońca, dzięki czemu jest tam wtedy najwięcej turystów. 

Zwiedzaj wypożyczonym samochodem

Podczas pobytu na wyspie, możesz zobaczyć stanowisko archeologiczne Akrotíri. Znajdują się tam pozostałości glinianych budynków, których przybywało przed erupcją wulkanu. Miejsce to zostało dobrze zachowane i znaleźć tam można pozostałości ceramiki, wielopoziomowe budynki i inne ciekawe rzeczy, co daje turystom podpowiedź, jak wyglądało życie ludzi przed wybuchem wulkanu. Red Beach (Czerwona Plaża) to kolejne niesamowite miejsce na wyprawę na Santorini. Klif ma tam spektakularne czerwone ściany warte zobaczenia. Ze stanowiska archeologicznego Akrotíri na Czerwoną Plażę samochodem jedzie się 22 minuty (11,7 km). 

Jeśli lubisz archeologię, możesz również odwiedzić Muzeum Archeologiczne w Firze. Muzeum jest małe, ale znajduje się tam parę znalezisk archeologicznych ze starożytnej Thery z okresów: hellenistycznego, doryckiego, bizantyjskiego i rzymskiego. Znajdziesz tam inskrypcje z okresu archaicznego, ceramikę i gliniane figurki zwierząt. Klasztor (monastyr) Proroka Eliasza (Profitis Ilias Monastery) jest sanktuarium zbudowanym w XVIII wieku i ma piękny ikonostas. W klasztorze znajduje się także biblioteka, w której można uzyskać dostęp do archiwów historycznych. Odległość między Muzeum Archeologicznym a klasztorem Proroka Eliasza wynosi 9,3 km, a czas jazdy wynosi 24 minuty. 

Jeśli lubisz nurkować z klifu, możesz także sprawdzić Zatokę Ammoudi. Jest to mała wioska rybacka, która znajduje na południe od Oia. Wioska znana jest z tawern i restauracji, w których można kupić lokalne specjały z Santorini. Dodatkowo, w wiosce znajduje się odizolowana zatoczka, idealna do pływania. Oprócz zatoki Ammoudin, można także odwiedzić winiarnię Santo Wines, gdzie produkuje się większość win z Santorini. Przejazd samochodem z zatoki Ammoudi do Santo Wines zajmuje około 31 minut, a odległość wynosi 20 km. 

Bez względu na to, czy odwiedzasz Santorini samotnie, z rodziną czy jesteś na romantycznej wycieczce, kino na świeżym powietrzu na Santorini jest jednym z miejsc, które musisz przetestować. Popularnie nazywane Cinekamari to kino na świeżym powietrzu, w środku lasu. Na Santorini jest kilka hoteli, w których można się zatrzymać podczas wycieczki. Jednym z takich hoteli jest hotel Memories Beach, który znajduje się niedaleko plaży Monolithos. Odległość od Cinekamari do hotelu Memories Beach wynosi 6,5 km. Czas jazdy samochodem to 8 minut. 

Lotniska

Na Santorini znajduje się tylko jedno lotnisko, a mianowicie międzynarodowe lotnisko Santorini (Thira). Służy zarówno do użytku publicznego, jak i wojskowego. Znajduje się na północ od wioski Kamari. Są tam takie udogodnienia, jak kantor wymiany walut, punkt oddania bagażu, a także bankomaty. Ateny to najczęstszy cel wylotów z lotniska, a miejsca takie jak Madryt, Londyn, Helsinki są celem sezonowych destynacji. 

Będąc na Santorini, by ułatwić sobie transport, możesz wypożyczyć samochód. Wśród wypożyczalni samochodów, z których możesz skorzystać, są: Budget, Coolcars, VIP Car Rental, Hertz, Santorini Dream Cars, Europcar i Goldcar. Niektóre z tych wypożyczalni są ogólnoświatowe i są popularnym wyborem wśród turystów. Wypożyczalnie samochodów na Santorini mają strony internetowe, na których można wcześniej zarezerwować samochód. Ułatwi ci to wybór auta. 

Zanim wybierzesz jedną z wypożyczalni samochodów, zalecamy sprawdzenie jej warunków. Pomoże Ci to poznać wymagania dotyczące wypożyczenia samochodu, a także sposobu radzenia sobie z każdym powstałym problemem. Na miejscu, w wypożyczalni, zalecamy sprawdzenie wnętrza i wyglądu zewnętrznego wypożyczonego samochodu, oraz poinformowanie wypożyczalni jeśli gdzieś jest wgniecenie lub uszkodzenie. 

Ruch uliczny

Drogi na Santorini są dobrej jakości i są dobrze rozlokowane – tak by uniknąć tworzenia się korków. Ponieważ jest to wyspa, niektóre z dróg są wąskie i na wysokości. Jakkolwiek, główne drogi są w pełni przystosowane do bezpiecznej jazdy – znajdują się tam światła, a po bokach ulicy stoją lampy uliczne. Możesz pobrać aplikacje z GPS, np. Google Maps, żeby dotrzeć do celu. 

Ograniczenie prędkości na Santorini różni się w zależności od rodzaju drogi, którą jedziesz. Na drogach otwartych, takich jak główne drogi dwupasmowe, dozwolona prędkość wynosi 65 km/h. Jednak, na większości wąskich dróg zaleca się wolniejszą jazdę, w zależności od stanu drogi. Należy również pamiętać, że jazda samochodem na plaży na Santorini jest niezgodna z prawem. 

Na wyspie znajduje się kilka bezpłatnych parkingów. Jeśli jednak zaparkujesz w niewłaściwym miejscu, możesz otrzymać mandat. Wiele z parkingów można znaleźć w aplikacjach lub jadąc według drogowskazów. Jeśli znajdziesz się w okolicy, w której nie ma parkingu, możesz zapytać miejscowych, gdzie parkowanie na ulicy jest dozwolone. Ruch na Santorini jest niewielki, szczególnie w godzinach pracy. Godziny szczytu są zwykle wcześnie rano (od 8 rano do 10 rano) i wieczorem (od 18:00 do 19:30). 

polski