Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Naxos

Zastanawiasz się czy nie wybrać się na wycieczkę i nie zwiedzić miasta Naksos? Martwisz się, czy można tam wynająć samochód? W Naksos wypożyczalnie samochodów prześcigają się w dostępnych ofertach. Wynajem auta nie nastręcza problemów, gdyż dostępny jest naprawdę duży wybór.

Przewodnik po Naksos

Naxos
Wynajem Aut Naxos

Naksos to miasto położone na greckiej wyspie o tej samej nazwie, znajdującej się na Morzu Egejskim. Położone jest po zachodniej stronie wyspy. Jest to największe miasto, a zarazem stolica regionu. Ma powierzchnię około 126 957 km2. W samym mieście Naksos mieszka zaledwie 2000 mieszkańców, a na całej wyspie aż 20 000 osób. Produkty wytwarzane w mieście, takie jak likier Kitron (likier wytwarzany z drzewa cytrynowego) oraz ziemniaki, są powszechnie spożywane w całej Grecji. 

Miasto Naksos ma bogatą historię. Występuje tu tradycyjna i wenecka architektura cykladzka. W Naksos znajduje się bardzo malowniczo położony port. Jest to zdecydowanie miejsce, gdzie warto zrobić zdjęcie! Będziesz miał tu również okazję poznać niezwykłe zabytki, takie jak Portara, klasztor św. Jana Chryzostoma i katedrę, Muzeum Archeologiczne, Yrię, kolekcję Muzeum Sztuki Ludowej i wiele innych atrakcji. 

Naksos jest jednym z najpiękniejszych miast na Cykladach, ponieważ zachowało swój wyjątkowy tradycyjny i autentyczny charakter. Znajduje się tu kilka restauracji, zabytków i muzeów, które warto odwiedzić. Jednak cała wyspa posiada wiele innych pięknych i atrakcyjnych miejsc, które warto odkryć podczas wizyty. Przykładowo wyspa słynie ze wspaniałych plaż i starożytnych miejsc, takich jak Góra Zeusa, Kouros, Apiranthos i wiele innych. 

Pogoda i warunki klimatyczne w mieście Naksos są sprzyjające i jest to wspaniałe miejsce na spędzenie wakacji. Panuje tu klimat śródziemnomorski z deszczowymi, łagodnymi zimami i słonecznymi, ciepłymi latami. Średnia temperatura wynosi około 12 ° C w styczniu i lutym, podczas gdy w lipcu i sierpniu średnia temperatura wynosi powyżej 24,5 ° C. Najcieplejszym miesiącem (z najwyższą temperaturą) jest lipiec, a najzimniejszym styczeń. 

Zwiedzaj wynajętym samochodem

Istnieje wiele pięknych miejsc, które możesz zwiedzić wynajętym samochodem. Pierwszym miejscem, które powinieneś zobaczyć, jest brama starożytnej świątyni Apollina, zwana potocznie przez mieszkańców Portarą. To miejsce znajduje się w świątyni Deliana Apolla. Odległość między lotniskiem a świątynią (Portara) wynosi około 3,9 km przez Andrea Papandreou, a przejazd wynajętym samochodem zajmie 10 minut. 

Muzeum Archeologiczne to kolejne interesujące miejsce, które powinieneś odwiedzić podczas wizyty w mieście Naksos. Muzeum znajduje się w dzielnicy Kastro i mieści się w starożytnym Muzeum Weneckim, które wcześniej było szkołą handlową. Znajdziesz tu piękną kolekcję dzieł sztuki i przedmiotów codziennego użytku. Szacowana odległość do tego miejsca wynosi 4,4 km przez Andrea Papandreou, około 11 minut jazdy wynajętym samochodem. 

Warto zobaczyć również wodospad Routsouna ze względu na jego naturalne piękno. Odległość do wodospadu wynosi 20,4 km przez Epar.Od. Naxou-Monis i Epar.Od. Naxou-Chalkiou. Droga zajmie Ci około 38 minut, jeśli pojedziesz wynajętym samochodem. Istnieje wiele innych miejsc, które możesz zobaczyć podczas wizyty w mieście Naksos takie jak Wieża Bazeos, Agios Mamas, Świątynia Dionizosa i wiele innych. Ponadto warto udać się na niektóre z pięknych plaż znajdujących się w tym mieście. 

Lotniska

Miasto Naksos ma tylko jedno główne lotnisko międzynarodowe oraz lotniska krajowe, które są położone bliżej miasta. Głównym krajowym portem lotniczym jest lotnisko Naksos. Lotnisko to znajduje się 2 km od głównego miasta i portu na wyspie Naksos i przyjmuje pasażerów oraz loty z Aten. 

Aby ułatwić sprawne poruszanie się po mieście, na lotnisku znajduje się wiele niedrogich firm zajmujących się wynajmem samochodów. Niektóre z wypożyczalni, pomiędzy którymi możesz wybierać, to Naxos Fun, Alamo, Avis, Enterprise, Europcar i wiele innych. Dostępne rodzaje samochodów to: Economy, Compact, SUV, Luxury itp. 

Innym lotniskiem w pobliżu miasta Naksos jest lotnisko Paros, które obsługuje wyspę Paros. Ten port lotniczy znajduje się w południowej części wyspy Naksos, 45 km od miasta Naksos. Znajduje się tam wiele wypożyczalni samochodów, z których usług możesz skorzystać podczas zwiedzania miasta. Niektóre z tych firm to Avis, Budget, Europcar i tak dalej. Dostępne rodzaje samochodów to Economy, Compact itp. 

Ruch uliczny

Stan dróg w mieście Naksos jest bardzo dobry i połączenia są dość wygodne. Nie musisz się więc martwić, jeśli chcesz zwiedzić miasto. Jednak, podobnie jak inne atrakcyjne miasta, Naksos ma również godziny szczytu. Wczesne godziny szczytu trwają od 5:00 do 10:00, a wieczorne godziny szczytu od 16:00 do 20:00. Dlatego w tych godzinach powinieneś unikać większości głównych dróg. 

Podczas zwiedzania miasta wynajętym samochodem powinieneś przestrzegać przepisów drogowych, szczególnie ograniczeń prędkości, których należy bezwzględnie przestrzegać. Na głównych autostradach nie należy przekraczać prędkości 100-120 km/h podczas gdy na drogach ekspresowych maksymalna prędkość wynosi 80/90 km/h. Ograniczenie prędkości na obszarach zabudowanych to 50 km/h. W mieście jest dostępnych wiele opcji parkingowych, w tym parking długotermiowy, parking krótkoterminowy itd. Można także skorzystać z bezpłatnego parkingu publicznego.