Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Łódź

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Łódź – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Łódź – Podręcznik

Łódź
Wynajem Aut Łódź

Choć wynajem samochodów wciąż nie jest szczególnie popularny w Łodzi, opcja ta jest warta rozważenia, jako że dysponowanie własnym środkiem transportu pozwala na zwiedzanie miasta (i jego okolic) na własną rękę i we własnym tempie, bez potrzeby martwienia się o transport publiczny. Decyzja o wypożyczeniu samochodu może więc zaoszczędzić sporo stresu. Jeśli macie zatem ochotę zwiedzać Lodz i jej atrakcje oraz odkrywać okolice miasta i pobliską przyrodę z przyjemnością i we własnym tempie, oto nasze porady.

Przewodnik po Łodzi

Łódź jest jednym z największych miast w centralnej Polsce. Miasto położone jest około 139 km od Warszawy, z którą skomunikowane jest systemem autostrad. Liczba mieszkańców miasta w 2019 roku wynosiła 682,679 osób. Łódź jest siedzibą władz województwa łódzkiego. Pierwsze pisemne wzmianki o mieście pochodzą z 1332 roku, a prawa miejskie Łódź uzyskała w XV wieku. W przeszłości miasto było ważnym ośrodkiem przemysłowym, w którym dominowały wpływy czterech różnych kultur: żydowskiej, rosyjskiej, niemieckiej i polskiej. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę miasto stało się jednym z największych ośrodków w kraju. Władysław Reymont, polski noblista w dziedzinie literatury, określił Łódź mianem „ziemi obiecanej”.

Po napaści Niemców na Polskę w 1939 roku Łódź została przemianowana na przez nazistów na Litzmanstadt, aby uhonorować generała Karla Litzmanstadta. Naziści utworzyli w centrum miasta getto dla społeczności żydowskiej. Po dziś dzień można przespacerować się po dzielnicy Bałuty, która jest jednym z najstarszych rejonów w mieście, i obejrzeć ślady tamtych lat i tamtych wydarzeń. Godny uwagi i odwiedzin jest także Cmentarz Żydowski, znajdujący się przy ulicy Brackiej, będący jednym z największych cmentarzy w Europie. Kolejnym miejscem, które warto zwiedzić, jest Mauzoleum Poznańskie. Inne ciekawe obiekty związane z kulturą żydowską to:

  • Manufaktura – obecnie jedno z największych centrów handlowych w Europie
  • Synagoga przy ul. Rewolucji 1905

Wśród innych miejsc, które należy odwiedzić, jest Księży Młyn, stara dzielnica stworzona przez Karola Schieblera. Była to ówcześnie największa dzielnica przemysłowa pełna fabryk tekstylnych, z własnymi osiedlami robotniczymi, a także remizą strażacką, szpitalem i szkołą — wszystko to wybudowane z czerwonej cegły. Ponieważ Schiebler chciał być zawsze blisko swojej nowej fabryki, wybudował dla siebie i swojej rodziny niesamowity pałac wraz z otaczającym parkiem, w którym znajdował się staw. Pałac i park można zwiedzać do dziś. W posiadaniu rodziny był oczywiście nie tylko pałac i fabryka, jako że Schieblerowie byli właścicielami ok. 14% całej Łodzi.

Łódź jest także miastem akademickim, znajduje się tutaj sześć uczelni publicznych i ponad dwadzieścia prywatnych. Zwiedzić można wiele niesamowitych muzeów. Muzeum Sztuki Współczesnej jest miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić. Założone w 1930 roku jest jednym z najstarszych na świecie, które posiadają w swoich zbiorach sztukę awangardową. Innym godnym odwiedzin miejscem jest Centralne Muzeum Włókiennictwa znajdujące się w Białej Fabryce oraz Skansen Miejskiej Architektury Drewnianej, zabierający zwiedzających w niezwykłą podróż w czasie poprzez budynki przeniesione z różnych miejsc w Łodzi oraz jej okolic. Do najpopularniejszych należy także Muzeum Kinematografii z prawdziwym fotoplastykonem i setkami plakatów filmowych.

Zwiedzanie wypożyczonym samochodem

Wspominając o Łodzi, nie wolno zapomnieć o wspaniałych miejskich muralach. To niesamowite, wielkoformatowe malowidła autorstwa wielkich współczesnych twórców z Polski i z całego świata takich jak INTI, Eduardo Kobra, Aryz czy E-tam, zdobiące mury bardzo wielu budynków. Rozmieszczone są one w całym mieście i bez wątpienia warto zobaczyć je na żywo! Wypożyczony samochód może okazać się niezbędny, aby w sprawny sposób pokonać trasę łódzkich murali, jako że tych wartych zobaczenia malowideł jest w mieście ponad 100. Pełną listę murali wraz ze wskazówkami adresowymi znaleźć można na stronie lodz.travel w internecie.

Miejscem, którego nie można pominąć będąc w Łodzi, jest Muzeum Miasta Łódź, znajdujące się w pałacu wybudowanym na przełomie XIX i XX wieku przez miejscowego, niezwykle zamożnego fabrykanta Izraela Poznańskiego, zwanego ”królem bawełny”. Muzeum uznawane jest za wizytówkę Łodzi i symbol istotnego statusu miasta w XIX wieku. Budynek z pewnością robi ogromne wrażenie: pierwotnie wybudowany według wzorów francuskiego neorenesansu, zmodernizowany w stylu neobarokowym, wzbogacony wreszcie o elementy secesji, otoczony jest imponującym ogrodem. Muzeum położone jest w centrum miasta: warto udać się tam samochodem, należy jednak pamiętać o konieczności znalezienia miejsca parkingowego.

Kolejną niezwykłą i interesującą atrakcją wartą zobaczenia jest Księży Młyn, zespół fabryk włókienniczych, których budowa rozpoczęła się na początku XIX wieku. Obiekt ten położony jest około 5 km od centrum miasta, dlatego też najszybszą i najwygodniejszą opcją dostania się do tego miejsca jest samochód. Ten niezwykle ciekawy kompleks budynków to miejsce, gdzie przeplatają się przeszłość i teraźniejszość: w roku 2015 Księży Młyn został uznany za pomnik historii.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zwiedzanie Księżego Młynu, nie możemy pominąć pobliskiego Pałacu Herbsta, willi wybudowanej 1875 roku, przez potentata włókienniczego, jednego z najbogatszych ludzi na terenach polskich w XIX wieku, Karola Wilhelma Scheiblera. Do tego dwupiętrowego budynku w stylu neorenesansowym przylegają ogród i zabudowania gospodarcze, w tym powozownia, której obecnie mieści się Galeria Sztuki Dawnej zawierająca cenne zbiory malarstwa polskiego (między innymi płótna Olgi Boznańskiej, Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera), a także europejskiego. Sale pałacowe poddane szczegółowej rekonstrukcji, od 2013 roku są dostępne dla zwiedzających. Pałac położony jest około 6 km od centrum miasta.

Lotniska

Międzynarodowe lotnisko port lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi znajduje się niewielkiej odległości od centrum miasta: położone jest zaledwie 6 km w kierunku południowo-zachodnim. Jest to niewielkie lotnisko, wybudowane w 1925 roku, posiada ono status lotniska międzynarodowego, a główne kierunki zagranicznych lotów to Wielka Brytania i Irlandia; lotnisko obsługuje także loty krajowe. Na terenie tego portu lotniczego znajdują się biura wypożyczalni samochodów Avis, Hertz i Mieszek.

Kolejnym lotniskiem położonym w niedużej odległości od Łodzi jest port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie: jest to największe i najnowocześniejsze lotnisko w Polsce. Ten port lotniczy oddalony jest od Łodzi o 124 km, stąd najlepszą opcją jest odebranie wypożyczonego samochodu już na lotnisku. Lotnisko obsługuje ponad połowę wszystkich lotów w Polsce, w tym loty międzykontynentalne, międzynarodowe i lokalne. Główne kierunki rejsów to Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja i Holandia. Na lotnisku mieszczą się następujące siedziby firm wypożyczających samochody: Avis, Budget, Europcar, GE-CAR, Hertz, National, Sixt.

Bydgoskie lotnisko znajduje się w odległości 233 km od centrum Łodzi (czas dojazdu do miasta samochodem drogą A1 to około 3 godziny i 50 minut). Port lotniczy obsługuje połączenia międzynarodowe, przede wszystkim do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii, Norwegii, a także pięć lotów krajowych. Na terenie portu lotniczego mieszczą się oddziały wypożyczalni samochodów Avis, Global Rent a car oraz National. Biura wypożyczalni Hertz i Carnajm można znaleźć w centrum Bydgoszczy.

Ruch drogowy

Łódź, podobnie jak inne duże, polskie miasta zwalnia na drogach w godzinach szczytu, które trwają tutaj od 7.30 do 09.30 rano i od 16.00 do 18.30 po południu. Jeśli nie musimy, starajmy się nie podróżować w tym czasie. Jeżeli to konieczne, skorzystajmy z oferowanych w wypożyczalniach samochodów z zestawami GPS lub innych pomocnych aplikacji ułatwiających nawigowanie i omińmy główne, zatłoczone arterie miasta kierując się na obwodnice lub mniej uczęszczane trasy.

Strefa płatnych parkingów w Łodzi obejmuje ścisłe centrum miasta, a także dzielnice przylegające do niego. Za miejsce parkingowe zapłacimy od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do godziny 18.00. Weekendy i święta to dni, w których nie obowiązują opłaty za parking. Opłaty za parkowanie możemy uiścić w parkometrach, wykupując abonament przez internet lub za pomocą aplikacji mobilnej na telefon. Możliwe jest także znalezienie darmowego miejsca parkingowego w strefie oddalonej nieco od centrum.

Wiele łódzkich ulic jest w remoncie, należy więc wziąć to pod uwagę poruszając się po mieście, jako że może to powodować opóźnienie ruchu. Kierowcy, którzy nie są przyzwyczajeni do ruchu tramwajów w komunikacji miejskiej, powinni pamiętać, że Łódź posiada rozbudowane trasy tramwajowe. Ograniczenie prędkości w mieście w godzinach od 5.00 do 23.00 wynosi 50 km na godzinę, a od 23.00 do 5.00 – 60 km/h. Ograniczenia za miastem to 90 km/h na drodze zwykłej, na drodze dwujezdniowej i drodze ekspresowej jednojezdniowej 100 km/h, na drodze ekspresowej dwujezdniowej 120 km/h i na autostradzie 140 km/h.