Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Bydgoszcz

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Bydgoszcz – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Bydgoszcz – Podręcznik

Wynajem Samochodów Bydgoszcz
Wynajem Aut Bydgoszcz

Liczba samochodów w Polsce wzrasta błyskawicznie i wydaje się, że nie ma już gospodarstw domowych, w których nie byłoby choć jednego pojazdu. Jest jednak inaczej. Na szczęście, choć nie wszyscy mamy samochody, w wielu polskich miastach, w tym także tych średniej wielkości jak Bydgoszcz, możliwe jest wynajęcie go na różnych warunkach, w zależności od naszych preferencji, w tym także zasobności naszego portfela. Warto więc propagować tę usługę – wygodną i ekonomiczną, opłacalną zarówno ze strony klientów, jak i osób prowadzących wypożyczalnie.

Przewodnik po Bydgoszczy

Bydgoszcz to miasto powiatowe położone w północnej Polsce nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim. Jest ósmym co do wielkości miastem w skali kraju, zamieszkuje je ponad 350 tysięcy osób. Bydgoszcz znajduje się w niewielkiej odległości m.in. od Inowrocławia i Torunia – innych znanych polskich miast. Sama jednak ma własną, długą, sięgającą XIV wieku historię i wiele atrakcji, które wyróżniają ją na tle innych polskich miejsc. Port lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego, ośrodki kulturalne, akademickie, Filharmonia Pomorska, Opera Nowa, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, Kanał Bydgoski, słynne skupiska leśne wokół miasta, takie jak Bory Tucholskie czy Puszcza Bydgoska, sprawiają, że Bydgoszcz wciąż przyciąga turystów.

Bydgoszcz i okolice składają się na aglomerację bydgoską – tereny wiejskie wokół Bydgoszczy. Prawa miejskie Bydgoszcz uzyskała dokładnie 19 kwietnia 1346 roku i od tego czasu prężnie się rozwija. Świadectwem tego, jak ważnym punktem na mapie Polski jest to miasto, a zarazem tym, co wyraźnie wspomaga jego rozwój i buduje jego markę, jest port lotniczy. Znajduje się on zaledwie 3,5 km od centrum Bydgoszczy. Oferuje 12 połączeń lotniczych, w tym 4 połączenia czarterowe i 8 międzynarodowych. Pomysł założenia bydgoskiego portu lotniczego, który narodził się w 1911 roku, ostatecznie został zrealizowany w 1916.

  • W Bydgoszczy zobaczysz piękną starówkę i architekturę z okresu „belle epoque” 
  • Na lotnisku znajdziesz różne wypożyczalnie samochodów

Port lotniczy nie jest jednak jedyną wizytówką Bydgoszczy. Miasto jest akademickim i kulturalnym ośrodkiem województwa kujawsko-pomorskiego: w piętnastu uczelniach kształci się ok. 35 tys. osób. Dzięki licznym kinom, teatrom, muzeom i filharmonii nie zabraknie tam też zajęć dla osób spragnionych rozrywki na wysokim poziomie. Placówki kulturowe i edukacyjne organizują również festiwale, m.in. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego czy Low Fi Festival. Bydgoszcz jest również nie bez powodu nazywana „Polską stolicą wioślarstwa” – Bydgoszczanie reprezentujący Polskę na Igrzyskach Olimpijskich zdobyli 29 medali (głównie w kajakarstwie i wioślarstwie), czyli 10% wszystkich zdobytych przez Polaków medali olimpijskich.

Bydgoszcz jest dosyć popularnym celem turystycznym ze względu na piękną starówkę i architekturę z okresu „belle epoque” oraz Katedrę Matki Bożej Pięknej Miłości. Nie można też pominąć Wyspy Młyńskiej, położonej między rzeką Brdą oraz Młynówką, jej odnogą. Znajduje się na niej tzw. Wenecja Bydgoska, wzniesiony na wybrzeżu Brdy ciąg zabytkowych kamienic z XIX wieku. Największą popularność miasto zyskało jednak właśnie dzięki obecności rzeki i Kanału Bydgoskiego, najstarszego kanału w Polsce, a także wybudowanych na nich jazów i śluz, które obecnie są otwarte dla zwiedzających. Wzdłuż Brdy ciągną się długie na 5 km bulwary, będące jednym z najważniejszych szlaków spacerowych miasta.

Odkrywaj swoim wypożyczonym samochodem

Niestety, nie każda atrakcja turystyczna w pobliżu Bydgoszczy jest dobrze skomunikowana z samym miastem. Świetnym pomysłem jest więc wypożyczenie samochodu, którym łatwo i szybko dostaniemy się do wielu ciekawych miejsc. Należy do nich Stary Fordon – średniowieczne miasteczko położone nad Wisłą, 12 km samochodem od Bydgoszczy, a także położony obok Wyszogród, czyli grodzisko pozostałe po grodzie książęcym zniszczonym przez Krzyżaków w 1330 roku. 170 km od Bydgoszczy leży też malowniczy Solec Kujawski, do którego dotrzesz wypożyczonym samochodem w pół godziny, a z rodziną odwiedzisz tam park dinozaurów czy lokalne muzeum. Na miłośników natury czeka Drawski Park Krajobrazowy – zaledwie dwie godziny jazdy.

Oczywiście, mieszkańcy Bydgoszczy pewnie chłodno przyjmą tę wiadomość, ale jeśli chcesz zwiedzać okolic tego miasta, najbardziej oczywistym miejscem jest Toruń oddalony o 50 km. Obie trasy – zarówno na północ, jak i na południe od Wisły, pokonasz w godzinę wypożyczonym samochodem, co zostawi ci sporo czasu na zwiedzenie tego średniowiecznego miasta. Samochód zostaw na skraju Starego Miasta, by móc zwiedzić je niespiesznie, odwiedzić liczne muzea, odpocząć w kafejce lub restauracji. Po południu, zanim wrócisz do Bydgoszczy, możesz przyjrzeć się Twierdzy Toruń – zabytkowej pruskiej fortecy, kawałek drogi od miasta. W okolicach Torunia leżą też liczne zamki, które łatwo zwiedzić z samochodem.

Za to 3 km na północ od Bydgoszczy mieści się największy w Polsce park miejski – liczący 800 hektarów park Myślęcinek, gdzie możesz odpocząć na łonie natury. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – miłośnicy zwierząt trafią do Zoo lub nauczą się jeździć konno. Możesz też odwiedzić ogród botaniczny, park rozrywki Zaginiony Świat, a zimą nie musisz oddalać się od Bydgoszczy by spróbować jazdy na nartach. Do dyspozycji masz tutejsze stoki. Dzięki płatnym parkingom bez problemu przetransportujesz swój sprzęt narciarski.

W samej Bydgoszczy znajdziesz też masę miejsc, które możesz odwiedzić wypożyczonym samochodem. Po mieście rozrzucone są zabytkowe budynki, jak piękny gmach Poczty Głównej lub Wieża Ciśnień, z której rozciąga się piękna i fotogeniczna panorama miasta. Obecnie mieści się w niej Muzeum Wodociągów pełne niezwykłych eksponatów. Oczywiście bydgoska Starówka jest równie malownicza, co toruńska, warto też wpaść na Wyspę Młyńską. Fani sztuki odwiedzą muzeum malarza Leona Wyczółkowskego, a rodzina może odpocząć w jednej z restauracji. Po drugiej stronie Brdy jest również masa ciekawych widoków, na czele z nowoczesną Operą Novą, miejscem wielu wydarzeń kulturalnych.

Lotnisko

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz jest dziesiątym pod względem ruchu lotniskiem w Polsce. Samo lotnisko znajduje się w południowo-zachodniej części Bydgoszczy, oddalone o zaledwie 3 km od centrum miasta. Nie jest duże; historycznie było to lotnisko wojskowe. Dopiero w latach zerowych dwudziestego pierwszego wieku zostało rozbudowane na potrzeby tanich linii lotniczych jak Ryanair. Lotnisko ma tylko siedem stanowisk check-in oraz trzy gate’y – w tym jeden międzynarodowy.

Bydgoskie lotnisko posiada połączenia z Wielką Brytanią (m.in. Luton, Birmingham, Edynburg), Dublinem, Niemcami (Frankfurt) oraz Ukrainą (Kijów i Boryspol) obsługiwane przez Ryanair. Działa tu też obsługiwane przez PLL LOT połączenie Bydgoszcz-Warszawa, niedawno przywrócone dzięki prośbom mieszkańców. Dzięki temu połączeniu łatwo dostaniesz się do Bydgoszczy z, w zasadzie, każdego miejsca w Polsce! Firmy turystyczne i biura podróży oferują stąd też letnie czartery do tak egzotycznych miejsc jak Zakynthos, Tirana czy Tel-Aviv.

W mieście działają liczne wypożyczalnie samochodów, a na samym lotnisku operują firmy takie jak Avis Rent-a-car, Odkryj-Auto Bydgoszcz, Budget Car Rental, Global Car Rental i National Car Rental. Na rynku tym konkurują zarówno znające realia firmy polskie, jak i oddziały amerykańskich korporacji. Na lotnisku obecne są biura większości tych firm, łatwo też wynajmiesz samochód korzystając z internetu. Pamiętaj jednak, że jeśli interesują cię konkretne modele samochodów – np. chcesz wypożyczyć samochód z automatyczną skrzynią biegów – najlepiej jest zarezerwować go zawczasu!

Ruch uliczny

Bydgoszcz i Toruń to stolice regionu, więc nie powinno dziwić, że ruch uliczny w mieście jest dość duży. Najbardziej bolesny dla mieszkańców wydaje się stan nieukończonej trasy ekspresowej S5, mającej w założeniu łączyć Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i Gdańsk. Niestety, na razie przebiega ona tylko między Wrocławiem i Poznaniem, kontynuując na kawałku prowadzącym do Bydgoszczy. W samej Bydgoszczy narazie powstają tylko jej fragmenty – w tym część planowanej obwodnicy miasta.

Budowa trasy S5 i obwodnicy utrudnia często dojazd do i z miasta, dlatego chcąc opuścić Bydgoszcz trzeba niestety kluczyć. Dobrym wyborem dla kierowców wynajmujących auto jest korzystanie z aktualnej, połączonej z internetem, aplikacji GPS w smartfonie. W samym mieście również wiele dróg jest remontowanych – w 2020 przebudowa ulicy Kujawskiej, czy ruchliwej ulicy Bernardyńskiej. Na szczęście wiele dróg zostało już wyremontowanych i dziś są one dobrej jakości. Część obwodnicy również jest już przejezdna.

Włodarze Bydgoszczy w 2019 roku zapowiedzieli program modernizacji dróg gruntowych – których wiele było także w okolicy portu lotniczego. Utwardzono już dziesięć ulic z planowanych 21… jednak dróg gruntowych w mieście zostało ponad czterysta! Polityczne spory dzielą kierowców i nie ułatwiają przejazdu. Drogi te na ogół mieszczą się na przedmieściach i nie powinny utrudniać ci zwiedzania miasta. Największe zatory w Bydgoszczy tworzą się na ulicach Kujawskiej, Jagiellońskiej i Artyleryjskiej; często zakorkowany jest też Most Pomorski. Z utrudnieniami mieszkańcy również muszą liczyć się na al. Jana Pawła II, ul. Markwarta czy Wojska Polskiego.