Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Szczecin

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Szczecin – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Szczecin – Podręcznik

Wynajem Samochodów Szczecin

Wynajem Aut Szczecin

Wybierasz się do północno-zachodniej Polski i szukasz najwygodniejszego środka transportu na miejscu? Chcesz zwiedzić nie tylko Szczecin, ale także okoliczne miejscowości? Jeśli tak, to warto pomyśleć o skorzystaniu z szerokiej oferty wynajmu samochodów, którą zapewnia stolica województwa zachodniopomorskiego. Wypożyczalnie samochodów położone są w różnych punktach miasta, a niektóre są otwarte 24h. Niezależnie, czy wolisz wynajem bezpośrednio w biurze w ostatniej chwili, czy też planujesz wszystko wcześniej i preferujesz wypożyczyć samochód online z wyprzedzeniem, zawsze znajdzie się dla ciebie rozwiązanie.

Przewodnik po Szczecinie

Szczecin to trzecie powierzchniowo, a siódme pod względem liczby ludności, miasto w Polsce, z ponad 400 000 mieszkańców. Jest położone nad rzeką Odrą i jeziorem Dąbie, w województwie zachodniopomorskim, około 100 km od Bałtyku. Najstarsze wzmianki o Szczecinie pochodzą z VIII wieku, a prawa miejskie posiada od 1243 roku. Co ciekawe, na terytorium Polski leży jedynie od 1945 roku. Wcześniej było stolicą Księstwa Pomorskiego, później przez prawie sto lat należało do Szwecji, przetrwało też zajęcie przez Francuzów, by wreszcie przynależeć do Prus. Po II wojnie światowej miasto zostało przyznane Polsce jako część rekompensaty za utratę ziem na Wschodzie.

Położenie Szczecina zdecydowanie wpłynęło na jego bardzo ciekawą historię, a co za tym idzie, na architekturę. Przynależność do niemieckiego związku miast hanzeatyckich zapewniła miastu rozwój w średniowieczu. Pozostałościami po tym okresie są przykłady architektury gotyckiej, zabytki na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. To dawny ratusz miejski, obecnie siedziba Muzeum Historii Szczecina, oraz kościół pw. św. Jana Ewangelisty, katedra pw. św. Jakuba Apostoła St. i kościół pw. Apostołów św. Piotra i św. Pawła. Najczęściej wymienianym zabytkiem szczecińskim jest zdecydowanie Zamek Książąt Pomorskich, historyczna siedziba władców regionu. Wiele razy odbudowywany, nieprzerwanie od XI wieku góruje nad miastem.

  • W Szczecinie znajdziesz wiele ciekawych atrakcji
  • Ze Szczecina możesz wybrać się na wiele jednodniowych wycieczek

Inne ciekawe, warte odwiedzenia miejsca to Wały Chrobrego, czyli tarasy widokowe nad Odrą, Bramy Portowa i Królewska, neogotycki Czerwony Ratusz, Cmentarz Centralny inaugurowany w 1900 roku oraz Park Żeromskiego, stworzony na wzór ogólnie dostępnych parków we Francji. Szczecin jest zresztą często porównywany ze stolicą tego kraju, a bywa także nazywany Paryżem Północy, ze względu na gwiaździście rozchodzące się ulice centrum. Powstała nawet teoria jakoby słynny paryski architekt Haussmann był autorem planu przebudowy Szczecina, jednak historycy tego nie potwierdzają. Tak czy inaczej, szczecińska architektura sprawia, że jest to jedno z najpiękniejszych polskich miast.

W niewielkiej odległości od Szczecina położonych jest wiele miejscowości wartych odwiedzenia. Jeśli wybierzesz się w stronę Bałtyku, masz okazję zwiedzić Świnoujście, słynące z Festiwalu Gwiazd Międzyzdroje oraz Kamień Pomorski. Wybierając się w te okolice nie można pominąć Wolińskiego Parku Narodowego. Warto wspomnieć także o takich miejscowościach jak Sopot, Gdynia czy Gdańsk – tak zwane Trójmiasto. Jeśli chodzi o Gdańsk, warto przejść się Ulicą Długą, potem zwiedzić Wielką Zbrojownię czy też Koszary schronowe. W Sopocie można przejść się słynnym molem. W Gdyni warto odwiedzić Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Po zwiedzaniu można zażyć kąpieli w Bałtyku.

Zwiedzaj wynajętym samochodem

Szczecin i okolice z pewnością warte są tego, by spędzić tu czas. Nie można się tu nudzić. Wynajęcie samochodu ułatwi nam zwiedzanie. Wały Chrobrego, Park Kasprowicza, Muzeum Techniki i Komunikacji, Zamek Książąt Pomorskich, Jezioro Szmaragdowe, Filharmonia im. Karłowicza czy takie restauracje jak Z drugiej strony lustra, Karczma pod Kogutem, Pierogarnia Kaszubska, Bar Mleczny Turysta – to miejsca znajdujące się w samym centrum Szczecina, nieopodal albo co najwyżej około godziny jazdy samochodem. Półtorej godziny jazdy dalej można zajechać do Międzyzdrojów lub Świnoujścia. Miasta te oferują wiele lokali, gdzie można zjeść świeże ryby.

Objętnie, czy spędzamy w Szczecinie dłuższy, czy krótszy okres czasu, nie możemy pominąć zwiedzenia Zamku Książąt Pomorskich, imponującej budowli, będącej dumną wizytówką miasta. Usytuowany na wzgórzu Zamkowym, w pobliżu rzeki Odry, sięga swymi początkami XI wieku. Przez lata, pełniąc funkcję siedziby Książąt Pomorskich, rozrastał się, aby w XVI wieku osiągnąć swoją świetność. Niestety podczas II wojny światowej uległ zniszczeniu prawie w 60 %. Po rekonstrukcji, która trwała do 1985 roku, zamek pełni funkcję nie tylko muzeum historycznego regionu, ale jest także prężnym ośrodkiem kultury oferującym mieszkańcom teatr, kino, galerie, wystawy i koncerty.

Dla miłośników architektury i sztuki polecany jest spacer szlakiem dawnych rezydencji i pałaców, w których obecnie znalazły miejsce muzea, galerie, wystawy oraz inne instytucje państwowe. W Pałacu pod Głowami, osiemnastowiecznym, klasycystycznym budynku, jest siedziba Muzeum Sztuki Współczesnej, w których zbiorach znajdują się między innymi prace twórców awangardowej II Grupy Krakowskiej. W Pałacu Sejmu Stanów Pomorskich, który został wybudowany w XVIII wieku jako miejsce dla zbierania się lokalnych sejmików, mieści się obecnie Muzeum Tradycji Regionalnych (oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie).

Szczecin jest miastem bardzo mocno związanym z wodą; leży nad Odrą i jej prawym dopływem Regalicą, która uchodzi do jeziora Dąbie, należącego to terenu miasta. Dąbie jest jedynym w Polsce zbiornikiem słodkowodnym, do którego mogą wpływać dalekomorskie statki, dlatego, mimo że od morza Szczecin dzieli 100 kilometrowa odległość, w mieście znajduje się port morski i stocznia remontowa, powstała na miejscu dawnej Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego, która słynęła z produkcji zaawansowanych technicznie statków, i w której odbył się w 1958 roku pierwszy w powojennej Polsce strajk robotniczy. Stocznia jest dostępna dla zwiedzających.

Lotniska

Szczecin – Goleniów im. NZZS Solidarność jest małym portem lotniczym, oddalonym od miasta o 44 km (czas dojazdu samochodem drogą S3 to ok. 30 minut). Wybudowane na terenie dawnego lotniska wojskowego, zmodernizowane (posiada najnowocześniejszą wieżę kontroli lotów w Polsce) i oddane do użytku w obecnej formie w 2005 roku. Główne kierunki lotów międzynarodowych to UK, Irlandia i Norwegia, a krajowych Warszawa. Na terenie lotniska znajdują się biura 4 wypożyczalni samochodów: Avis, Hertz, Sixt i Europcar.

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest oddalony od centrum Szczecina o 356 km (czas dojazdu drogami S6 i Dk6 zajmie około 4 i pół godziny). Wybudowany na terenie dawnego lotniska wojskowego, jest obecnie jednym z trzech najczęściej używanym portów lotniczych w kraju. Obsługuje szeroką sieć lotów zagranicznych i krajowych. Na terenie lotniska znajdują się biura wypożyczalni samochodów: AutoŚwiat, Budget, Europcar, Hertz, National Car Rental, Sixt, Travel Euroland oraz Dollar Rent A Car.

Lotnisko im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest oddalone od centrum Szczecina o 258 km (czas dojazdu drogą DK10 zajmie około 3 i pół godziny). Port lotniczy jest wciąż rozbudowywany, sąsiaduje z wojskową bazą lotniczą. Obsługuje 8 połączeń międzynarodowych, między innymi do UK, Niemiec, Irlandii, Norwegii, i 5 krajowych. Na terenie lotniska mieszczą się biura wypożyczalni samochodów: Avis, Global rent a car i National. Biura wypożyczalni Hertz i Carnajm znajdują się w centrum miasta.

Ruch drogowy

Szczecin, jak wszystkie większe miasta w Polsce, boryka się z problemem korków spowodowanych remontami i godzinami szczytu, ale sytuacja nie wygląda tak dramatycznie jak w Warszawie czy Krakowie. Godziny szczytu pomimo, że trwają tu stosunkowo długo – rano od 07.00 do 08.00 i popołudniu od 13.00 do 18.00 – nie oznaczają całkowitego zablokowania ruchu, a kierowcy poruszają się średnio 42 km na godzinę zamiast 48 km na godzinę, czyli można powiedzieć, że nie jest najgorzej.

Jeżeli jednak nie chcemy marnować ani chwili na stanie w korkach, warto skorzystać z GPS oferowanych przez wypożyczalnie samochodów lub specjalnych aplikacji informujących o tym, jak skutecznie omijać zbyt uczęszczane drogi. Można też zaparkować samochód i wybrać się na piesze zwiedzanie miasta. Szczecin ma 2 strefy parkowania w ścisłym centrum miasta, a ceny są korzystniejsze niż w innych dużych miastach Polski. W weekendy i święta opłaty parkingowe nie obowiązują. Można skorzystać też z mobilnej aplikacji na smartfonie w celu uiszczenia płatności za parking.

W sezonie, Szczecin oferuje wycieczki statkami wodnymi Odra Queen i Peene Queen. Rejsy po Odrze i Zalewie Szczecińskim rozpoczynają się przy Wałach Chrobrego i mogą przebiegać 10 różnymi trasami. W weekendy można wybrać się drogą wodną nawet do Świnoujścia. Atrakcją dla turystów, którzy zdecydowali się na wynajęcie samochodu z wypożyczalni, może być wycieczka do naszych zachodnich sąsiadów. Odległość ze Szczecina do przejścia granicznego w Kołbaskowie to zaledwie 14 km czyli ok 20 minut drogą DK13. Przy czym, nie należy zapominać, że ograniczenie prędkości w Polsce, na terenie zabudowanym, wynosi 50 km na godzinę.

polski