Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Rzeszów

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Rzeszów – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Rzeszów – Podręcznik

Wynajem Samochodów Rzeszów

Wynajem Aut Rzeszów

Rzeszów: co zyskamy, wynajmując samochód w tym mieście? W dużych miastach odwiedzanych licznie przez turystów lub takich, które stanowią bazę dla biznesu, wynajem samochodu jest rzeczą naturalną. W innych miejscowościach taka praktyka jest mniej popularna, co nie oznacza, że jest niepotrzebna. W Rzeszowie samochód bardzo nam się przyda. Nie tylko po to, żeby poruszać się po mieście, ale również po to, żeby zwiedzić okolicę czy obejrzeć zabytki znajdujące się w sąsiadujących miejscowościach. Miłego pobytu w Rzeszowie!

Przewodnik po Rzeszowie

Rzeszów to stolica położonego w południowo-wschodniej części Polski województwa podkarpackiego. Rzeszów był prywatnym miastem szlacheckim, a w 1354 roku zostało mu nadane prawo miejskie przez króla Kazimierza Wielkiego. Choć w czasie II wojny światowej został bardzo osłabiony, wciąż ma ogromny potencjał. Geneza nazwy miasta tłumaczona jest dwojako: od słowa „rzesza” lub słowiańskiego imienia RZESZ lub RZECH. Rzeszów posiada ok. 200 tys. mieszkańców. W mieście znajduje się Podkarpacki Urząd Wojewódzki oraz Podkarpacki Urząd Marszałkowski. W Rzeszowie mieszczą się też dwie uczelnie państwowe: Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski. Miasto jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities, zrzeszającego miasta europejskie.

Rzeszów położony jest nad rzeką Wisłok. W obrębie miasta znajduje się rezerwat przyrody Lisia Góra, który jest położony nad sztucznym zbiornikiem wodnym stanowiącym atrakcję dla wędkarzy amatorów. Zbiornik Rzeszowski jest miejscem godów i rozrodu żab, dlatego jest on częściowo obszarem chronionym programem „Natura 2000”. Oprócz rezerwatu przyrody, w Rzeszowie znajduje się również ścieżka przyrodnicza, dzięki której można poznać różne gatunki ptaków, drzew i krzewów występujących w mieście i jego okolicach. W Rzeszowie jest też kilka pięknych parków i ogrodów miejskich, które zasługują na uwagę odwiedzających, m.in. Park im. Solidarności oraz Park Kultury i Wypoczynku z Olszynkami.

  • Wiele atrakcji dla turystów
  • Ważny środek przemysłowy dla całego kraju

Rzeszów ze względu na swój rozmiar (ok. 127 km2) jest miastem atrakcyjnym nie tylko dla turystów, ale również dla przedsiębiorców oraz firm zagranicznych poszukujących miejsc pod nowe inwestycje. W Rzeszowie prężnie działają przemysł lotniczy i farmaceutyczny oraz branża IT. Miasto znane jest również z przemysłu spożywczego i maszynowego oraz produkcji sprzętu domowego. W Rzeszowie powstał Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny współpracujący z Politechniką Rzeszowską, w którym opracowywane są nowe rozwiązania dla branży lotniczej i farmaceutycznej. Ze względu na wykwalifikowaną kadrę i wysoki poziom kształcenia na uczelniach w mieście, Rzeszów przyciąga międzynarodowe firmy działające na skalę światową.

Oprócz pięknych parków, rezerwatów przyrody, ośrodków ekonomicznych i przemysłowych, Rzeszów może pochwalić się bogatą ofertą zabytków, muzeów i teatrów. Na szczególną uwagę odwiedzających zasługuje rzeszowski rynek z pięknym Ratuszem, Zamek Lubomirskich odbudowany na początku XX wieku oraz fontanna multimedialna działająca od końca kwietnia do połowy października. Osoby, które lubią swój wolny czas spędzać w muzeach, na pewno nie powinny ominąć Muzeum Dobranocek, Muzeum Okręgowego oraz Biura Wystaw Artystycznych prezentującego sztukę współczesną. Na wysokim miejscu wśród turystów znajduje się również Stary Cmentarz, który został założony w 1792 roku i jest najstarszą zachowaną nekropolią w mieście.

Zwiedzaj swoim wynajętym samochodem

Jeśli odwiedziłeś już najważniejsze punkty na mapie Rzeszowa, wsiadaj w swój wynajęty samochód i zwiedzaj kolejne warte uwagi miejsca w województwie podkarpackim. Jednym z nich jest na pewno Łańcut, miasto powiatowe oddalone niecałe 20 km od Rzeszowa, w którym niekwestionowaną atrakcją jest Zamek Lubomirskich i Potockich zbudowany w drugiej połowie XVI wieku. Na terenie zespołu zamkowo-parkowego, oprócz głównego budynku-muzeum znajdują się również: Oranżeria z 1802 roku, ujeżdżalnia, stajnie, Zameczek Romantyczny z 1800 roku, wozownia i szkoła muzyczna. W samym zamku-muzeum można podziwiać przepiękne komnaty z oryginalnym wyposażeniem i dziełami sztuki.

Po Łańcucie, kolejnym punktem do odwiedzenia wynajętym samochodem jest Przemyśl, który od Rzeszowa oddalony jest o ok. 90 km, a z Łańcuta jedzie się tam niecałą godzinę autostradą. Przemyśl był miastem królewskim, więc obecnie można w nim znaleźć wiele zabytkowych obiektów, takich jak: zamki, pałace i kościoły. Punktami obowiązkowymi podczas zwiedzania są: Zamek Kazimierzowski, Pałac Lubomirskich oraz Archikatedra Przemyska. W Przemyślu znajduje się też kilka historycznych obiektów wojskowych, m.in. Twierdza Przemyśl oraz Schron Kierowania Obroną Cywilną. Fani historii będą na pewno zadowoleni! Na szczególną uwagę zasługuje również Wioska Fantasy – replika średniowiecznej osady obronnej.

Po spędzeniu czasu w Przemyślu, Łańcucie i Rzeszowie, warto wybrać się w bardziej dzikie okolice, aby trochę poobcować z naturą. Zatem wsiadaj do swojego wynajętego auta i ruszaj w Bieszczady, znajdujące się ok. 130 km od Rzeszowa i niecałe 100 km od Przemyśla. Jest to grupa dwóch pasm górskich należąca do łańcucha Karpat. Mimo niezbyt wysokich szczytów, Bieszczady są uwielbiane przez turystów ze względu na ciszę, spokój i przepiękną naturę. Pakuj plecak i ruszaj na szlak!

W drodze powrotnej z Bieszczad do Rzeszowa warto odwiedzić Krosno, do którego dojedziemy samochodem w niecałe 2 godziny. Między Krosnem a Rzeszowem jest tylko 57 km. Co zobaczyć w Krośnie? Na pewno warto zwrócić uwagę na zabytkowe kościoły, stare miasto z Rynkiem i Wieżą Farną oraz zabytkowe pałace i kamienice. Krosno nazywane jest „szklanym zagłębiem”, ponieważ w mieście i okolicach funkcjonuje ok. 20 firm produkujących wyroby ze szkła. Szklane produkty z Krosna eksportowane są do państw na całym świecie. W Krośnie, jak również w całym województwie podkarpackim, warto spróbować lokalnych specjałów, np. proziaki, fuczki i dania z dziczyzną.

Lotnisko

Jak najlepiej dostać się do Rzeszowa i zwiedzać województwo podkarpackie? Najszybciej i najwygodniej będzie podróżować samolotem do portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Lotnisko oddalone jest o 14 km od Rzeszowa i obsługuje ok. 700 tys. pasażerów rocznie, co daje 7 miejsce na liście polskich lotnisk pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Z lotniska Rzeszów-Jasionka korzystają zarówno przewoźnicy rejsowi, jak i czarterowi. Swoje połączenia mają tu: PLL LOT, Ryanair i Lufthansa.

Na rzeszowskim lotnisku działa kilka lokalnych i międzynarodowych wypożyczalni samochodów. Znajdziemy tu między innymi biura wypożyczalni AVIS, Budget, Europecar, Hertz, Mercato, Panek, Pro Rent, Rent Cars, Sixt, Odkryj-Auto, Car Net, Alamo i kilka innych. Najlepiej szukać ofert w internecie, gdzie możemy szybko porównać ceny różnych wypożyczalni i wybrać najkorzystniejszą dla nas usługę. Ceny wynajmu samochodów uzależnione są od sezonu, marki i typu auta, a także okresu, na jaki chcemy wypożyczyć pojazd.

Osoby, które decydują się na wypożyczenie samochodu na lotnisku w Rzeszowie, chętnie wybierają się w Karpaty, do których należą Bieszczady oraz Beskid Sądecki oddalony o ok. 180 km od lotniska Rzeszów-Jasionka. Z kolei w Bieszczady z lotniska dojedziemy w ok. 3 godziny (160 km). Dużym zainteresowaniem wśród osób wynajmujących auto na rzeszowskim lotnisku cieszą się również pobliskie miasta, np. Łańcut, Przemyśl, Krosno, Jasło, Tarnów, jak i sam Rzeszów.

Ruch drogowy

Rzeszów, ze względu na swoją lokalizację, jest ważnym węzłem komunikacyjnym w Polsce. Miasto położone jest blisko południowej i wschodniej granicy – ok. 90 km od granic z Ukrainą i Słowacją. Rzeszów znajduje się na skrzyżowaniu dwóch popularnych tras międzynarodowych: z Drezna do Lwowa i Kijowa oraz z Gdańska przez Warszawę, w kierunku Słowacji i dalej, na południe Europy. Do stolicy Polski – Warszawy, dojedziemy z Rzeszowa w około 4 godziny samochodem.

W Rzeszowie, jak w innych miastach w Polsce, obowiązuje ograniczenie 50 km/h na drodze w terenie zabudowanym. Ograniczenie to obowiązuje w godzinach 05:00 – 23:00. Poza tymi godzinami dopuszczalna prędkość to 60 km/h. Poza miastem, na drodze jednopasmowej, ograniczenie prędkości wynosi 90 km/h, a na dwupasmowej 100 km/h. Stan dróg w Rzeszowie, jak i w całym województwie podkarpackim, uznawany jest za dobry. Aby uniknąć stania w korkach, miasto planuje budowę obwodnicy.

Przez Rzeszów ma przebiegać droga ekspresowa S19, która jest częścią międzynarodowego projektu Via Carpatia. Trasa w Polsce zaczynać się będzie od granicy z Litwą, prowadzić przez Suwałki do Knyszyna, Dobrzyniewo Duże do węzła Lublin Rudnik, dalej przez Nisko do węzła Rzeszów Wschód. Następnie przez autostradę A4 do węzła Rzeszów Zachód do granicy ze Słowacją. Trasa ta w dużej mierze usprawni komunikację między europejskimi krajami, co na pewno przyczyni się do rozwoju gospodarki w Polsce. Zakończenie budowy odcinka autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S19 usprawni również połączenie drogowe z lotniskiem Rzeszów-Jasionka z różnych części Podkarpacia oraz okolicznych województw.

polski